Amatörlerin Gurur Günü

Trabzon’da Amatör Spor Haftasında yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Amatörlerin Gurur Günü

Trabzon’da Amatör Spor Haftasında yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

18 Ekim 2017 Çarşamba 10:23
Amatörlerin Gurur Günü

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından dört yıl önce başlatılan Amatör Spor Haftası kapsamında Trabzon’da farklı branşlarda yapılan müsabakalar sona erdi. 9-16 Ekim tarihleri arasında atıcılık, atletizm, eskrim, satranç, karate, masa tenisi, tenis branşlarında yapılan müsabakalara binlerce kişi katıldı. Nefes kesen mücadeleler sonunda dereceye giren sporculara sporun en’lerine ödülleri, düzenlenen bir törenle verildi.

Büyük bir kalabalığın katıldığı ödül töreninde konuşan ASKF Trabzon Şube Başkanı Cahit Erdem, “Amatör Spor Haftasının amaçları içerisinde bir tanesi de amatör ruhu bir hafta boyunca Trabzon gündemine taşımak ve tutmaktır. Çünkü amatör ruh gönül işi, özveri işi. Bu işe gönül verenlerin ekonomik bir beklentisi olmuyor.  İnsanların internet kafelerden madde, bağımlılığından kurtararak spora hizmet etmelerini sağlıyoruz” dedi.

ASKF Toplantı salonunda düzenlenen törene Trabzonspor eski başkanlarından Salih Erdem,  TFF Bölge Müdürü Serdar Bali, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Ortahisar İlçe Müdürü Ecvet Kurt, Futbol Antrenörler Derneği Başkanı Hayri Tekelioğlu, Trabzon Futbol İl Temsilcisi Zeki Kurt, Trabzon Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı İsmail Köse ve siyasi parti temsilcileri ile sporcu aileleri katıldı.

SPORUN ENLERİ ÖDÜLLERİ

Yönetici Ödülü – Salih Erdem

Gazeteci Ödülü – İhsan Öksüz

Antrenör Ödülü – Ömer Uzun

Hakem Ödülü – Erdoğan Kırıcı

Sporcu Ödülü – Fehmi Coşkun Çakar

2017 YILI ULUSLARARASI DERECE YAPAN SPORCULAR

Hakan Cira- 2017 İslam Oyunları Görme Engelliler ikincisi

Burak Dertli - Atletizm Gençler Okulsporları Dünya Şampiyonu

Haktan Durmuş - Yüzme  Gençler Okulsporları Dünya Şampiyonu

Yağızhan Şen - Yüzme Gençler  Okulsporları Dünya Şampiyonu

Dersu Kılıç - Özel Sporcular Yıldız Masa Tenisi Türkiye Şampiyonu

Fatma Rana Yıldırım - Karate Balkan Şampiyonu

Busenaz Sürmeneli – Boks Avrupa Şampiyonu

ATLETİZM

Erkekler 1500m. 2004 doğumlu ve küçükler       1.Hasan GEDİKLİ

                                                                                              2.Akın GÜNAYDIN

                                                                                              3.Arda ŞAHİN

Erkekler 2000m. 2003 doğumlu ve büyükler      1.Burak ÇAĞLAR

                                                                                              2.Sefa ŞENTÜRK

                                                                                              3.Muzaffer ALTINDAŞ

Bayanlar 1500m. 2004 doğumlu ve küçükler      1.Hilal Ecrin KARAGÖZ

                                                                                              2.Nisa ŞENGÜN

                                                                                              3.Beyzanur YILDIRIM

Bayanlar 2000m. 2003 doğumlu ve büyükler      1.Benazir DEĞER

                                                                                              2.Öznur GEDİK

                                                                                              3.Sedanur MUTAF

Veteran Erkekler            2000m.                                1.Ömer YUMAK

2.Ömer UZUN

3.Yusuf IŞIK

Bedensel Engelli Erkekler          2000m.                 1.Onur ÖZTÜRK

                                                                                              2.Hüseyin USTA

                                                                                              3.Burhancan DEMİR

BADMİNTON

Küçük Kızlar                                      1.Elif Naz ALTIN                              

                                                               2.Ümmü Gülsüm SAKA

                                                               3.Zehranur BEKTAŞ

Küçük Erkekler                                                1.Uğurcan KOTAN

                                                               2.Süleyman DERVİŞOĞLU

                                                               3.Gökdeniz BAŞ

Genç Kızlar                                        1.Nihan AZRA KAYIKÇIOĞLU     

                                                               2.Makbule GÜMRÜKÇÜ

                                                               3.Özlem SALTIK

Genç Erkekler                                  1.Doğukan TÜZENLİ

                                                               2.Enes Baki DEMİR

                                                               3.Hüseyin ALPER

Büyük Erkekler                                1.Ömürcan KERİM

                                                               2.Cemal Özkan YEŞİLYURT

                                                               3.Ramazan ALPER

KARATE

Minik Bayanlar 25kg                      1.Efser UZUN

                                                               2.Cemre KARTAL

                                                               3.Berra HABİBOĞLU

                                                               3.Asya ÇELİK

Minik Bayanlar 30kg                      1.Nursima YAYLI

                                                               2.A.İrem YETER

                                                               3.Cemre SAĞLAM

                                                               3.Ebrar ÇELİK

Minik Bayanlar 35kg                      1.Saliha OKUR

                                                               2.Hafsa İSAOĞLU

                                                               3.Nidanur TOKGÖZ

                                                               3.M.Ecren YAYLI

Minik Erkekler 25kg                       1.Muhammed Ali BAYRAM

                                                               2.Utku TOSUN

                                                               3.Baran KARABİNA

                                                               3.Ömer Kuzey CORA

Minik Erkekler 30 kg                      1. Ali Faik ÖZCAN

                                                               2.Ahmet Halit BAKI

                                                               3.Emir Taha GÜNDÜZ

                                                               3.Sabrican ÖZLÜ

Minik Erkekler 35kg                       1.Ertuğrul ÖMÜR

                                                               2.Ahmet Enes ÇAPKIN

                                                               3.Kerimcan EMRAL

                                                               3.Teoman ULUSOY

ATICILIK

Erkekler                                              1.Ali AKÇAY

                                                               2.Taha Şükrü BALTACI

                                                               3.Evren TÜRKMEN

Bayanlar                                             1.Özgenur ŞENER

                                                               2.Melisa ŞİMŞEK

                                                               3.Dora ÇELİK

MASA TENİSİ

Veteranlar         1.Erman PERVANLAR

                               2.Erol MALKOÇ

                               3.Fuat ÇELİK

Genç Kızlar        1.Sena TURAN 

                               2.Edanur DEMİREREN

                               3.Sare Naz KESKİN

Büyük Erkekler 1.Arash SETAREH

                               2.Levent PANK

                               3.İbrahim MERT

Büyük Bayanlar1.Şeyma ATALIK

                               2.Mehtap KALFA

Yıldız Erkekler   1.Ahmet ERDEM

                               2.Emre UZUNALİ

                               3.Kerem DEMİR

Küçük Erkekler 1.Emir Tuna DEDEOĞLU

                               2.Eren DEĞİRMENCİ

                               3.Hamza Akın MADEN

Küçük Kızlar       1.Nurcan KASIM             

                               2.Azra ÇELİK

                               3.Sıla ŞAHİNOĞLU

Minik Erkekler  1.Kenan YILMAZ

                               2.Onur Göktuğ ŞENTÜRK

                               3.Talha Deniz KÜÇÜK

               

ESKRİM               

Yıldız Bayan       1.Esmanur ÇAKICI

                               2.Kardelen KURT

                               3.Ecren Sıla YILDIZ         

Yıldız Erkek         1.Eren KARSLI                                  

                               2.Hasan Berk TONYALI

                               3.Hüseyin DEMİRKIR

SATRANÇ

7-8 Yaş Kategorisi           1.Çınar DURMUŞ

                                               2.Yusuf Kerem İŞÇİ

                                               3.Eylem SAĞLAM

9-10 Yaş Kategorisi         1.Kayra TAMER

                                               2.Emirhan KALMA

                                               3.Mert Zeki DORUK

11-12 Yaş Kategorisi      1.M. Öktem KELEŞ

                                               2.Hasan Kerem GÜVEN

                                               3.Ömer YADİGAROĞLU

13-14 Yaş Kategorisi       1.Berkay Mert KURU

                                               2.Beril ERDEN

                                               3.Yağmur ERASLAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner575