TFF 1.Liginde Yaş sınırı kalktı!

TFF 1. Lig'de oynayacak yabancı uyruklu futbolculara yönelik yaş sınırı kaldırıldı.

TFF 1.Liginde Yaş sınırı kalktı!

TFF 1. Lig'de oynayacak yabancı uyruklu futbolculara yönelik yaş sınırı kaldırıldı.

19 Temmuz 2012 Perşembe 18:13
TFF 1.Liginde Yaş sınırı kalktı!

Türkiye Futbol Federasyonu, TFF 1. Lig'de 2012-2013 sezonunda geçerli olacak statüyü açıkladı. Buna göre, ligde geçtiğimiz yıllarda yabancı uyruklu futbolcuların transferinde uygulanan yaş sınırına son verildi.

 

Geçen sezon başında yayımlanan statüde, ''Futbolcuların uygunluğu'' bölümünde, ''TFF 1. Lig takımları, ilgili sezonunun başladığı yılın 1. ayının 1. günü itibariyle 24 yaşından küçük olması şartıyla 3 yabancı uyruklu futbolcu ile sözleşme imzalayabilir ve bu futbolcuları müsabakada oynatabilirler. Bu futbolcular ile imzalanacak olan sözleşmeler, sözleşmenin yapıldığı sezon da dahil olmak üzere en fazla 3 sezonluk süreyi kapsayabilir. Süper Lig'den düşen takımların yabancı uyruklu futbolcu kontenjanını boşaltmaları halinde bu hakkı kullanabilmeleri mümkündür'' ifadeleri yer alıyordu.

 

Yeni açıklanan statüde ise, ilgili bölüm, ''TFF 1. Lig takımları, 3 yabancı uyruklu futbolcu ile sözleşme imzalayabilir ve bu futbolcuları müsabakada oynatabilirler. Spor Toto Süper Lig'den düşen takımların yabancı uyruklu futbolcu kontenjanını boşaltmaları halinde bu hakkı kullanabilmeleri mümkündür'' ifadeleri bulunuyor.

 

Bu arada, ''TFF 1. Lig müsabakalarında, müsabaka isim listesine, 2 tanesi Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan veya Kırgızistan vatandaşı olmak şartıyla en fazla 5 yabancı uyruklu futbolcu yazılabilir'' maddesi yeni statüde aynen korundu.

Son Güncelleme: 19.07.2012 18:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
osman61 2012-08-11 13:40:49

iyi ya çok güzel

banner573

banner575