Flaş Haber
Kapat

Giresun'da Yaşanan Çirkin Olaylar Sonrası TS'den İlk Açıklama

Trabzonspor Basketbol Takımı ile Yeşil Giresun Belediyespor takımları arasında oynanan müsabaka sonrası çıkan olaylarla ilgili Trabzonspor Basketbol Kulubü Derneği açıklama yaptı.

Giresun'da Yaşanan Çirkin Olaylar Sonrası TS'den İlk Açıklama

Trabzonspor Basketbol Takımı ile Yeşil Giresun Belediyespor takımları arasında oynanan müsabaka sonrası çıkan olaylarla ilgili Trabzonspor Basketbol Kulubü Derneği açıklama yaptı.

02 Nisan 2013 Salı 14:04
Giresun'da Yaşanan Çirkin Olaylar Sonrası TS'den İlk Açıklama
İşte o açıklama;

"30 Mart 2013 tarihinde, Giresun’da, Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği ve Yeşil Giresun Belediye Spor arasında oynanan müsabaka sonrasında karşılaşmayı izlemeye giden 15 yöneticimiz ve basın mensubu linç edilme tehlikesiyle karşı karşıya gelmişlerdir. Öncelikle, komşu ve kardeş iki il arasındaki bu gerginliği bir avuç holiganın başlatıp körüklediği gerçeğinin altını çiziyor, yapılanları Giresun’a ve onun neredeyse yarısı Trabzonspor taraftarı olan halkına mal etmediğimizi belirtmek istiyoruz. Ne amaca hizmet ettikleri belli olmayan holiganların bu saldırganlıkları iki il arasındaki dostluk ve kardeşliği bozamayacaktır. Ancak bu gerçeği dile getirirken, sürecin ilerleme aşamalarını da iyi yorumlamakta fayda olduğu düşüncesindeyiz. Neredeyse iki haftadır devam eden ve Yeşil Giresun Belediye Spor’lu bir yöneticinin 'taraftar istemiyoruz' demeciyle başlayan gerginlik, Giresun İl Güvenlik Kurulu’nun 'Trabzonspor taraftarının can güvenliğini sağlayamayız' yazısı ile sürmüş, gelecek olan yönetici sayısına bile kota koydurmaya yönelik sportmenlikten yoksun bir anlayışın varlığıyla en üst seviyeye ulaşmıştır. Gelinen aşamada tablonun bu şekilde tamamlanacağını görebilmek için kahin olmaya gerek yoktu ve maalesef sonuç beklenildiği gibi tecelli etti. Maçın başından sonuna kadar bir camiaya toplu halde ve düzenli olarak yapılan, spor ahlakına ve insanlığa sığmayacak derecedeki küfürleri görmezden gelip sessiz kalanların, 15 yönetici ve basın mensubuna yapılan saldırıya karşılık kıllarını kıpırdatmamaları da son derece doğaldır. Trabzon’da oynanan müsabakayı 300 civarında Yeşil Giresun Belediye Spor taraftarı gelip izlemişken, komşu iller arasında oynanacak olan karşılaşmaya can güvenliğini sağlayamayacakları gerekçesiyle izin vermeyen Vali ve Emniyet Müdürü’nün görevlerini ne derece layıkıyla yerine getirdiklerini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

Son Güncelleme: 02.04.2013 14:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
MURAT GÜÇLÜCAN 2013-04-02 14:49:37

ya bu aciklamayi onlarin yapmasi gerekmiydi.pisligi yapan onlar.bizim yönetimi anlamak gerçekten zor ya.saka mi bu

Avatar
Cengiz Ibas 2013-04-21 11:27:28

yesil giresun lu 300 taraftar mactan sonra tasli sopali kovalandi sahada olmadik kufurleri basketbolcularimiz yedi bunlarida yazin o zaman.ben trabzon spor taraftariyim, giresun luyum.ama spor ahlakina herkes uysun,sizde tarafli yazmayin lutfen...igneyi kendinize ,cuvaldizi baskasina deneyin hic olmazsa...

banner573

banner575