Bayramova Tartışması Sürüyor

İdmanocağı Kulübü'nün Odina Bayramova transferiyle ilgili yaptığı açıklamaya oyuncunun bağlı olduğu menajerlik şirketinden cevap geldi.

Bayramova Tartışması Sürüyor

İdmanocağı Kulübü'nün Odina Bayramova transferiyle ilgili yaptığı açıklamaya oyuncunun bağlı olduğu menajerlik şirketinden cevap geldi.

17 Haziran 2016 Cuma 11:53
Bayramova Tartışması Sürüyor
 Sixteen Menajerlik firmasının cevabında, kulübe ve yönetime yönelik ağır eleştiriler yer alırken Sarı Kırmızılılar'ın transfer yasağının bulunduğu ve şu ana kadar atılan imzaların hiç bir geçerliliğinin olmadığı vurgulandı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Trabzon İdmanocağı Spor Kulübü'nun açıklamalarını şaşkınlık ve hayretle okuyoruz. Bilinmesini isteriz ki yazacaklarımız doğru olduğumuz bu yolda asla bir savunma niteliğinde değildir. Sporcu, antrenörlük ve spor yöneticiliği dürüstlük, namus ve ahlak gerektirir. Yalan ve iftiralarla dolu haberler yaparak kamuoyunda algı oluşturmak ise bu ilkelere aykırıdır. 

Adı geçen sporcumuz Odina Bayramova, Azerbaycan Milli Takım kaptanı olup, hem karakter olarak, hem kişilik olarak hem de aile yaşantısı olarak örnek bir sporcumuzdur. 

Şu an kulübü olan Halkbank ile görüşmelerimiz 'BİZİM' teklifimiz ile Mayıs ayında başlamıştır. Süreç biraz uzun sürüp oyuncuyla da paylaşılmıştır. Oyuncu ilk günden beri Halkbank Spor Kulübü'ne olumlu yaklaşmış ve bunda bizim ve oyuncumuzun yakından tanıdığı ve işine saygı duyduğumuz Prof. Dr. Cengiz Akarçeşme'nin kulüp baş antrenörü olması büyük rol oynamıştır. Cengiz beyi, Azerbaycan'dan tanıması ve kısa süre çalışmış olması seçimine olumlu katkıda bulunmuştur. Ancak 2 yabancı oyuncu alması ile bu transfer bir süre durmuştur. Türkiye'den önceden de çalışmış olduğumuz Özlem Özçelik'ten Trabzon İdmanocağı ile alakalı teklif gelmiştir. Bizden kontrat ile alakalı maddeler kabul olup, oyuncuya teklif olarak sunulacağı yönünde olmuştur. Trabzon İdmanocağı Başkanı heyecanına yenik düşüp Özlem Özçelik'in uyarılarına rağmen tek taraflı kontrat imzalayıp, kamuoyuna transferin bittiği açıklamalarını yapmıştır. Buna istinaden sosyal medya hesabımızdan internet sayfalarında çıkan, Yamamay Busto Arsizio kulübünün ve Trabzon İdmanocağı'nın ilgilendiği haberlerini doğrulayıp herhangi bir imzanın olmadığını kamuoyuyla paylaştık. Çünkü Milli takım kampında olan bir oyuncunun  önemli bir turnuva başında kontrat konuşmaları, görüşmeleri ve imzalamasının etik olmadığını ve oyuncularımızın kafalarını karıştırmak istemediğimizden dolayı herhangi bir resmi görüşme geçmemiştir. 

Bu süre zarfında kulübü daha yakından incelemeye almaya karar vermiştik. Türkiye'de bulunan yakın çevremiz, sporcular, eskiden bu kulüpte oynamış sporcular (yerli-yabancı), staff ve menajer dostlarımız kulübü bize anlatmış ve şaşkınlıkla daha çok araştırmalara başlamışızdır. 

Araştırmalarımızın sonucunda FIVB'den aldığımız bilgiye dayanarak Trabzon İdmanocağı Spor Kulübü'nün eski oyuncu ve stafa en az 3 ay maaş borcu olduğu, FIVB'den transfer penceresinin kapalı ve transferleri için onay alamadığı, şu ana kadar tüm transferlerinin sadece kağıt üzerinde sözleşmesi olduğunu ve kulüp borçları kapatılana dek bu transfer penceresinin açılmayacağı bilgisine ulaştık ve bu durum bizim gözümüzü korkutmuştur ayrıca da sezon içinde oyuncumuzun kafasını karıştırabilecek bir problem olduğuna inanmışızdır. 

Sportif olarak kulüp başkanının disiplin cezaları ve cezası bitmeden tekrar ceza alması, maç ve antrenman sıralarında sahaya aşırı müdahaleleri, oyuncu ve antrenörlerine karşı hakaret ve kötü sözlü içerikler kullanması bizi bu transferden tamamen soğutmuştur. 

Bu sırada Halkbank'tan, Trabzon İdmanocağı ile alakalı hiçbir durumu bilmeden, yeniden gelen teklif bizi baştan beri sıcak baktığımız, başkan, yönetim kurulu ve antrenör ekibiyle birçok kulübe örnek olacak seviyede olan Halkbank ile anlaşmış bulunduk. 

Sözleşme sözlük anlamı olarak da 2 tarafın anlaşması ve imzalaması sonucunda olan resmi belgedir. Kulüp tek taraflı imzaladığı kontratta kendine hak düşünmüş ve gerçek karakterini oyuncumuz ve şirketimizin özelini internette paylaşarak gözler önüne sermiş ve bir kez daha bizim ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı kanıtlamıştır. Şimdi Halkbank Yönetimi'nin de gördüğü gibi Trabzon İdmanocağı'nın koyduğu kontrata bağlı olarak şirketimiz 'Para her şey değildir'  cümlesini göstermiştir. Trabzon İdmanocağı ile anlaşamayacağımızı ve başka kulübe imza atacağımızı, bizi teklifi getiren Menajer Özlem Özçelik'e ilettik. Kendisi başkanla konuştuktan sonra ağlayarak bize geri dönüş yapıp, kendisine hakaret ve tehditsel konuşmaların geldiğini bu transfer bitmezse kendisinin menajerlik hayatını bitireceği iletilmiştir. Zaten kendisinin mesaj kutusunda da bu mesajlar hala yer almaktadır. 100'ün üzerinde milli takım formasını giyip şanlı Türk bayraklı formayı terletip, kaptanlık yapmış bir hanımefendiye karşı takınılan tavır zaten Trabzon İdmanocağı Başkanı'nın gerçek yüzünü Özlem Özçelik'e göstermesiyle son bulmuştur. 

Şirketimizin en az 20 direkt anlaşmalı oyuncusu vardır. Her biri bizim için ayrı, önemli, özel ve ülkelerinde ve spor camiasında saygı değer oyunculardır. Tüm kulüp ve kamuoyuna bildiririz ki 'OYUNCUMUZ İÇİN GEREKİRSE SON 1 DAKİKADA FİKRİMİZİ DEĞİŞTİRİR VE MADDİYATI BİR KENARA ATIP, DOĞRU, DÜRÜST VE DAHA İYİ OLANI SEÇERİZ VE OYUNCULARIMIZIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜRÜZ!' 

Bu konuyla alakalı tek üzüntü duyduğumuz durum milli takım antrenörlerimizden saygı ve sevgi beslediğimiz Sayın Reşat Arığ'ın bu süreç içinde kulübün baş antrenörü pozisyonunda olmasıdır. 

Sixteen Menajerlik şirketi olarak ne Trabzon İdmanocağı'na ne de herhangi bir kulübün reklamına ihtiyacımız yoktur. 

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur. 

Sixteen Menajerlik Şirketi

Onat KURT"

TRABZON İDMANOCAĞI’NDAN ÇARPITMALARA CEVAP!

Menajerlik şirketinin söylemleri üzerine Sarı Kırmızılı kulüpten bir açıklama daha geldi.

"Trabzon İdmanocağı'ndan çarpıtmalara cevap" başlığıyla yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Odina Bayramova transferi ile ilgili menejerlik şirketinin çarpıtmalarla dolu, cevabına hukuki haklarımız saklı kalmak üzer cevap vermek ihtiyacı olmuştur:

1. Biz sporcunun şahsiyetine bir sözümüz olmamıştır

2. Menajerlik şirketinin açıklamasında sporcunun bize teklif edildiği süreçte Halkbankası ile pazarlığın devam ettiği anlaşılmaktadır. Bu durum bizim ahlak anlayışımızın kabul etmediği bir durumdur.

3. Başkanın heyecana kapılıp teyid almadan transferi basına açıkladığı ifadesi yalan ve iftiradır. Sözleşme menajerlik şirketi tarafından kulübümüze gönderilmiş, başkan tarafından imzalanarak sporcunun imzası için kendilerine yollanmıştır. Sayın Özlem Özçelik’in ısrarala transfer tamam, sorun yok demesine rağmen başkanımız imza gelmeden basına açıklama yapılmaması konusunda şahsıma defalarca ikazda bulunmuştur.

4. Bu süreçte Halk bankasının Trabzon İdmanocağı ile yaşanan olaylardan habersiz yeniden teklif yaptığı ifadesi tüm voleybol camiasının bu şirket tarafından aptal yerine konulmaya çalışılmasının açık ifadesidir. Değil kulüp yöneticilerinin, voleybol gündemini göz ucuyla takip eden herkesin bu süreçten haberi varken açık açık yalan söyleyebilen bir zihniyetle karşı karşıya olduğumuz görülmektedir.

5. FIVB ile kulübümüz arasındaki sorun kulübümüzün hukuki haklarının korunması için devam eden bir hukuksal hak arama sürecidir. Hukuksal haklarımızı sonuna kadar aramak ve zamanı geldiğinde gereğini yapmak kulübümüzün en doğal hakkıdır. Kulübe aracılar vasıtasıyla söz verilirken değil de bahane ararken bunları araştırmak menajerlik şirketinin ciddiyetini göstermektedir. Kulübümüzün sporcularına borcu olduğunu inkar etmedik etmeyeceğiz de, ancak iftira dolu beyanattaki rakamlar abartılı ve komiktir. Kaldı ki bu beyanlar kişisel bilgilerin ifşası olup konu hakkında yasal hakkımızı saklı tutuyoruz. 

6. Başkanımızın haksızlıklar ve menajerlerin kulüp ile oynama hevesleri karşısında gösterdiği sert duruşu yargılamak ise menajerlik şirketinin ne hakkıdır ne de haddidir.

7. Bütün bu açıklamalardan sonra sayın Özlem Özçelik’in bu olayda ilkesiz bir menajerlik şirketinin kurbanı olduğu anlaşılmaktadır.

'OYUNCUMUZ İÇİN GEREKİRSE SON 1 DAKİKADA FİKRİMİZİ DEĞİŞTİRİR VE MADDİYATI BİR KENARA ATIP, DOĞRU, DÜRÜST VE DAHA İYİ OLANI SEÇERİZ VE OYUNCULARIMIZIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜRÜZ!' ’’ diyerek menajerlik şirketi nasıl bir iş ahlakına sahip olduğunu göstermiştir. Kararlarını değiştirirken aracılık eden Sn Özlem Özçelik’e verdikleri sözleri ne yapmışlardır? Bu sözlere dayanarak Sn. Özlem Özçelik’in kulüp başkanı ve Antrenöre verdiği kesin sözleri, yolladığı kontratı nereye koyacağız. Ülkemizin güzide voleybolcularından biri olan Sn Özlem Özçelik’in düşürüldüğü durumdan sorumluluk hissetmedikleri anlaşılmaktadır. Kısaca Özlem Özçelik’i kullanmışlardır. Biz Trabzon İdmanocağı olarak Sn Özlem Özçelik’in düşürüldüğü durumdan üzüntü duyduğumuzu ifade ediyoruz. Başkanımızın kendilerine gösterdiği haklı ancak ağır tepkinin de bütün bu sürecin tatsız bir sonucu olduğu bütün bu yazışmalardan kolayca anlaşılabilir.

Biz kendisine menajerlik hayatında sözü imzadan daha geçerli insanlarla işbirliği yapma şansı diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Son Güncelleme: 17.06.2016 11:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner575