Günay Trabzon'da Önemli Açıklamalar Yaptı

Sağlıklı Kentler Birliği 16. Olağan Meclis toplantısına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Hamamizade Kültür Merkezinin yenilemesi için elimizden geleni yaptıklarını söyledi.

Günay Trabzon'da Önemli Açıklamalar Yaptı

Günay, “Bu salonda toplantıda yapmanız bizi memnun etti. Trabzon’un bir çok alanında yapmış olduğumuz yatırımları yeni Bir Kültür merkezide yaparak devam edeceğiz.”dedi.

Günay, “Güneye kaymış olan turizmi Anadolu’nun iç kısımlarına yaymaya çalışıyoruz bu hedeflerimizin başında Trabzon gelmekte. Denizi Turizmin içine kattığımız için buna yeşillide eklemek istiyoruz ki bu alanda Trabzon’u yenilemeyi düşünüyoruz.Kış turizm ve golf turizmini ülkemize yaymak maksadı ile projeler yapıyoruz. Bu kapsamda Trabzon başta bu yüzden buraya bakanlık olarak önem veriyoruz. Yeşili bozmadan maviyi bozmadan bunu yapacağız.” Şeklinde konuştu

"Türkiye'nin güneyinde dünyaca bilinen mavi tur güzergahı varsa, burada da doğayla iç içe geçen bir yeşil tur güzergahı oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.

Günay "Yayla güzergahlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. 2010'dan itibaren yayla güzergahlarının iyileştirilmesi için valiliklerimize, Samsun'dan başlayarak Artvin'e kadar bütün bölgeye ciddi bir katkı yapmaya çalıştık, bu projelerin de üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin güneyinde herkesin bildiği ve dünyaca bilinen mavi tur güzergahı varsa, burada da yayla yeşilinden, doğayla iç içe geçen bir yeşil tur güzergahı, bir yeşil yol güzergahı oluşturmaya çalışıyoruz. Çalışmalar oldukça iyi gidiyor. Türkiye'nin kültür ve turizm yaşamında güzel gelişmeler var. Şimdi derdimiz mümkün olduğu kadar bu potansiyeli Karadeniz'e, yukarıya yeşile doğru, maviden yeşile doğru taşımaya çalışmak." İfade etti.

Turizmi en iyi şekilde reklamını yapa bilmemiz için sağlığa ihtiyacın olduğunu belirten Günay,” Sağlık alanında yapılan Kentler sağlığı turizmi de etkiliyor çok iyi bir çalışma içindesiniz hepinize teşekkür ederim.”dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.