Selçuk Aydın Gün Sayıyor

Trabzon'lu Dünya Şampiyonu Selçuk Aydın 'WBC Dünya Şampiyonluk" maçının hazırlıklarını tamamladı.

Selçuk Aydın Gün Sayıyor

Trabzon'lu Dünya Şampiyonu Selçuk Aydın, 28 Temmuz'da yapılacak olan "WBC Dünya Şampiyonluk" unvan müsabakası için Almanya'da hazırlıklarını tamamladı ve Amerika'ya gitti.

 

28 Temmuz Cumartesi gecesi Amerika’nın California Kenti’nde yapılacak olan "WBC Dünya Şampiyonluk" ünvan müsabakasında Trabzonlu ’Mini Tyson’ lakaplı Selçuk Aydın ile ’hayalet’ lakaplı Robert Guerrero karşı karşıya gelecek. WBA ve WBO Dünya şampiyonluk kemerlerine sahip olan Guerrero’ya karşı ringe çıkacak olan Selçuk Aydın, bu müsabaka için Almanya’nın Stuttgart şehrinde Antrenörü Conny Mittermeier ile üç aylık bir kamp dönemi geçirdi.

Son hazırlıklarını tamamlayan Aydın,yaklaşık 10 gündür çalışmalarına  Amerika’da devam ediyor. Selçuk Aydın daha önce Amerika’da WBC International (Kıtalar Arası) kemerini korumak için ringe çıkmış ve kemerini korumayı başarmıştı.

 

Çok ciddi ve güçlü bir rakiple ringe çıkacağını belirten Selçuk Aydın, "Benim diğer rakiplere olduğu gibi bu rakibime de saygım var. Ancak rakibimden çekinmiyorum. Ben yıllardır bu anı bekliyordum. Bu maça çıkabilmek için 23 rakibimi arka arkaya yendim. Dünya şampiyonluk kemerini alıp ülkemize ilk kez kazanılan ve yıllar sonra unutulmayacak bir başarı yaşatmak istiyorum" dedi.

 

Öte yandan Robert Guerrero, 33 maçta 31 galibiyet, 1 mağlubiyet ve 1 de beraberlik alan boksör 18 karşılaşmasını nakavt ile kazanarak önemli bir başarı elde etmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.