Selçuk Aydın Hakemlere Yenik Düştü

Selçuk Aydın tüm çaç içi istatisliklerde üstün olmasına rağmen kaybetti!

Selçuk Aydın Hakemlere Yenik Düştü

Boks’da WBC Welterweight Dünya şampiyonluk maçında temsilcimiz Selçuk Aydın ev sahibi Robert Guerrero’ya puanla yenildi.

California Pavilion Center’daki, 12 raunt süren karşılaşmada temsilcimiz Selçuk Aydın tüm maç içi istatisliklerde üstün olmasına rağmen  maçı hakem puanlamasında 116-112 ve 117-111 kaybetti.

12 raunt süren karşılaşmada zaman zaman rakibin kondisyonu düşmesine ve sendelemesine rağmen Aydın Guerreroyu bir türlü yıkamadı. İsabetli ve güçlü yumruk istatisliklerinde rakibine fark atan Aydın maç sonunda galibiyet beklerken Californialı rakip California’lı hakemlerin oylarıyla Şampiyon oldu.

Aydın maç sonunda yaptığı açıklamada rakibe değil sisteme yenildiğini, 3 yıldır kendisini bilerek oyaladıklarını ve hırsını kaybettiğini belirtti.

Guerrero ise şampiyonluğu kanser hastası olan eşine armağan etti.

Amerika’da yaşayan az sayıda gurbetçimiz de Pavilion Arena’da Aydın’a destek oldu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
alikemal akyasan - 5 yıl önce
üzülme kardeşim galiptır bu yolda mağlup bizım kaderımızde var budanmak her yerde böyle
Avatar
önder şişman - 5 yıl önce
selçuk tam bir amatöt hırsını belli eden ve gücünü hırsıyla birleştiremeyen bir amatör, tipik türk, akıllı değil, kartşısına çıkan ilk gerçek boksöre yenilmesinden de anlaşılıyor bu, ayrıca centilmenlik dışı yaptığı ukalaca hareketler yüzünden sabahın beşinde selçuğu desteklemek için kalıkmışken guerreroyu destekledim, ve kazanmasına da çok sevindim, sporda artistliğe yer yoktur selçuk aydın adamın çenesini eline verirler işte böyle, tam bir sokak serserisi gibi dövüşen selçuk profesyonel bir boksör karşısında mağlup olmuştur ve bu kafayla giderse efendi olmazsa yakında emekli olur
Avatar
önder şişman - 5 yıl önce
bir önceki yorumum yayınlanmamış, gerçekler acıtmış olmalı. normaldir bu..
Avatar
nızam seven - 5 yıl önce
canını sıkma durmak umarım artık nakavt basaksı yalan yosa ermezler bunlar macı bıze