Trabzonlu Boksör Dünya 3. Oldu

Muay Thai Türkiye Şampiyonu olarak 2014 Dünya Şampiyonasına katılan Trabzonlu Milli Boksör Mehmet Aygün puan olarak kazandığı maçı hakemin takdiri ile kaybederek 81 Kg’da Muay Thai (A Class) Dünya 3.’sü oldu

Trabzonlu Boksör Dünya 3. Oldu

  2014 yılına büyük hedeflerle başlayan milli boksör Mehmet Aygün hedefini daima şampiyonluk olarak belirlemişti. Ülkedeki başarısını Türkiye şampiyonu olarak zirveye çıkaran Aygün dünya şampiyonasında da hedefini zirveye koydu. Şampiyona da yarı finale kadar başarılı bir şekilde gelen Aygün rus rakibine yenilerek Dünya 3.’sü oldu. Amatöre veda etti ! Şampiyonaya yoğun şekilde çalışarak hazırlandığını belirten Aygün, “Duasını esirgemeyen herkese sonsuz teşekkür ederim. 

8 aydır Antalya'da tek başıma antrenman yapıyorum yardımını esirgemeyen Latif Ekin Mevlüt Demir hocalara, beni bu spora kazandıran hocam Mustafa Durmuşoğlu üniversite döneminde beni kendi sporcusuymus gibi ayırt etmeden çalıştıran Eyup Bozkurt'a boks konusunda beni geliştiren Malik Beyleroğlu'na milli takımlarda bize vatana hizmet edercesine hizmet eden milli takım hocalarıma, Trabzon takımının gizli kahramanlarına Osman Osmanoglu Gökhan Bektas Muharrem Yazıcı'ya en büyük destekcilerim AİLEME ve ismini sayamadığım can dostlara sonsuz teşekkür ederim.”dedi. Amatör sporlarda desteğin çok önemli olduğunun altını çizen Aygün şunları söyledi: ”destek olmadığı zaman amatör sporun ileri gitmesi çok zor. 

Bu seviyelere büyük fedakarlıklarla geldik. Bu manada bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Daha önce de söylemiştim biz sporu bölgede Trabzon’u, ülkede bölgemizi ve dünyada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için yaptık. Bayrağımızı dalgalandırmak adına üzerimize düşen her şeyi yerine getirdik. İnşallah bizden sonrakiler daha büyük başarılara imza atarlar.” Amatör spora veda ettiğini de ifade eden Aygün, “ Amatör olarak yıllardır yaptığım spora veda ediyorum. Aldığımız desteklerin karşılığını fazlasıyla verdiğimi düşünüyorum. Amatör spor hayatımın özeti bu. Büyük bir destek olmadığı sürece benden bu kadar amatörde dünya şampiyonu olarak zirvede bırakacaktım fakat hakem takdir yetkisini Rus rakibimden yana kullandı dolayısıyla finale çıkamadın. Maçı ben kazandım rakibimde hakemin takdirini kazandı. Destek olan herkese sonsuz saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum.”diyerek duygularını dile getirdi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.