"Ben Trabzonsporluyum"

Şike davasında vermiş olduğu mütalaa ile Fenerbahçe'yi kurtaran Trabzonlu Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Ayşe Nuhoğlu, sessizliğini bozdu...


 Şike davasında vermiş olduğu mütalaa ile Fenerbahçe'yi kurtaran Trabzonlu Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Ayşe Nuhoğlu, sessizliğini bozdu. Nuhoğlu, " Kim ne söylerse söylesin ben Trabzonsporluyum. Bu mütalaa kimseyi kurtarmak maksatlı yayınlanmış bir mütalaa değildir. Şike var veya yok ben bilmem. Delilleri de bilmiyorum. Beni ilgilendiren bilimsel görüştür. Adil yargılanma hakkı herkesin hakkıdır. Aziz olur başkası olur hepimizin hakkıdır. Ceza mahkemeleri kanununda düzenlenmiş uygulanmayacaktı neden düzenlendi."şeklinde konuştu.

Nuhoğlu, " Koşulları oluştuysa kim olursa olsun yeniden yargılanmada yararlanmak hakkı vardır. Her dava kendine özeldir. Anayasa mahkemesi ihlal olduğunu açıkladı. Aksi yönde bir karar verseydim yine hukuk ayaklar altına alınmış denecekti. Kanunlar yoruma müsait. Kitaplarımda yazdığımın aynısı mahkemeye gitti. Benim kitaplarımda borda mavi çizgi vardır. Trabzonspor'dan bana mütalaa vermem için kimse gelmedi."ifadelerini kullandı.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.