“Daha Her Şey Bitmedi“ Bu Sözler Fenerbahçe'ye Ait!

Fenerbahçe, CAS'a yaptığı itirazın reddedilmesi üzerine bir açıklama daha yaptı. Sarı-lacivertliler, İsviçre Federal Mahkemesi’ne gidiyor...

“Daha Her Şey Bitmedi“ Bu Sözler Fenerbahçe'ye Ait!

İşte sarı-lacivertlilerin yaptığı açıklama:

"Tüm camiamızın bildiği üzere uzun süredir ciddi bir hukuk mücadelesi vermekteyiz. Bu mücadelemiz, ulusal ve uluslararası platformlarda, tüm yoğunluğu ile devam etmektedir.

UEFA'nın açmış olduğu soruşturma üzerine UEFA Disiplin Kurulu'nun vermiş olduğu karara karşı UEFA Tahkim Kurulu'na yapmış olduğumuz itiraz ve Tahkim Kurulu'nun almış olduğu kararlar, kamuoyunun malumudur.

UEFA, nihai kararıyla Kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA organizasyonlarına katılmama kararına imza atmış ve kulübümüz hukukçuları, bu karar üzerine Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS'a başvuruda bulunmuştur.

CAS'ın aldığı yürütmeyi durdurma kararı ile takımımız Şampiyonlar Ligi ön elemesine katılmış; CAS yargılama sonrasında ise UEFA Tahkim Kurulu'nun kararını onadığını açıklamıştır.

CAS kararına dair İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvurulacak ve hukuki sürecin tüm gerekleri yerine getirilecektir.

Her platformdaki hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdürme konusundaki kararlılığımız tamdır. Bununla birlikte; Fenerbahçe hakkında henüz hiçbir yargı kararı yokken UEFA ile Fenerbahçe'nin alması gereken cezaların pazarlığının yapıldığı bir sistemde hukuk mücadelesi vermek, İç hukukunuzdaki 'Fenerbahçe'ye özel' uygulamalara karşı haklı kazanımlar elde etmek hiç kolay olmayacaktır.

Ancak unutulan büyük Fenerbahçe taraftarı varken Fenerbahçe'nin asla yalnız kılınamayacağı gerçeğidir. Yönetim Kurulumuz tarafından kulübümüzün geleceğine dair verilecek kararlar ve yol haritası, 29 Ağustos 2013 Perşembe günü yapılacak toplantıda belirlenecek ve bu kararlar camiamız ile paylaşılacaktır.

Son olarak, herkes bilmelidir ki söz konusu Fenerbahçe olduğunda kendi kararlarının arkasında duramayanlar, bundan böyle Fenerbahçe'nin alacağı kararlara tabi olacaklardır


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
lazon - 4 yıl önce
koduğumun bilmem ne'leri türk hukuku karar verdi tff bu kararı hiçe saydı o zaman tff özerk dediniz de şimdi uefa mı özerk olmuyor. pis şikeciler. go to hell
Avatar
Arif Vural - 4 yıl önce
Adamlar yüz yok ki insanların gözüne baka baka umut dağıtıyorlar Allah fb taraftarına böyle yönetime sahip olduğu için sabır versin şampiyonluğumuz bir kere daha mahkeme tarafından onandı teşekkürler Sadri başkan teşekkürler Şenol güneş hocam teşekkürler İbrahim başkan
Avatar
harun 61 - 4 yıl önce
suratsız ipnelet