Ersun Yanal Bombaladı

Trabzonspor Teknik Direktörü, Lig TV yorumcusu Ersun Yanal A Milli takımın EURO 2016’ya veda etmesinin ardından İtalya'ya dair ilginç yorumlar yaptı ve Ay Yıldızlılar’ı sert bir dille eleştirdi.

Ersun Yanal Bombaladı

 İrlanda'nın, İtalya'yı mağlup etmesinin ardından Euro 2016'ya veda eden A Milli takımın turnuvadaki performansını ve yaşadığı sorunları değerlendiren Ersun Yanal; İtalya'nın, İrlanda karşısına yedek kadroyla çıkmasının etik olmadığını söylerken, buna rağmen başarısızlığın kendilerine ait olduğunu sert bir dille vurguladı.

“İTALYA’NIN YAPTIĞI SORUMSUZLUK”

Yanal, karşılaşmaların ardından özellikle İtalya'nın, İrlanda karşısına yedek kadroyla çıkmasının etik olmadığını söyledi ve  "İtalya'nın yaptığı bence sorumsuzluk. Hiç etik değil. Futbolda sadece kazanmak değil, adaletli olmak zorundasın. Tabi yine de okları İtalya'ya saplamak doğru olmaz. Önce bize..." ifadelerini kullandı.

“ÖNCE BİZE GİRECEK”

Tevrübeli teknik adam, "Biz her şeyden önce bu turnuvada futbolu ıskaladık. İspanya ve Hırvatistan'a yenilebiliriz ama futbol oynamadık, mücadele etmedik. Futbol adına ortaya bir şey koyamadığımız turnuvayı geride bıraktık. Evet, İtalya yedeklerle çıktığı maçta İrlanda'ya yenildi. 0-0 bitseydi gruptan çıkacaktık ama bu durum yanlışları örtmez. Okları İtalya’ya batırmak doğru değil. Çuvaldızı önce kendimize batıracağız. Çuvaldız önce bize girecek” diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.