FB ile GS maçında Türkiye'de bir ilk olacak

G.Saray yönetiminde "Şampiyon olursak, Kadıköy'den nasıl çıkacağız?" sorusu masaya yatırıldı.

FB ile GS maçında Türkiye'de bir ilk olacak

Galatasaray Yönetimi Fenerbahçe ile oynanacak şampiyonun belirleneceği derbi maçına odaklandı. Zorlu 90 dakikanın sonunda Kadıköy'den şampiyon olarak çıkılacağına inanan Sarı-Kırmızılı yöneticiler mutlu sona vardıkları takdirde stattan sağ salim ayrılmanın planlarını kuruyor.

Takvim'in haberine göre; çeşitli fikirler orta atan yöneticilerin Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan Sikorsky helikopterleriyle ayrılmayı olasılıklardan biri olarak düşündüğü öne sürüldü.

3 HELİKOPTER İNECEK

G.Saraylı bazı yöneticilerin kazanılacak şampiyonluk sonrası stattan en emniyetli yol olarak askeri helikopter olan Sikorsky'le gidilmesini önerdiği ve bunun için Genelkurmay Başkanlığı ile temasa geçilmesini istediği belirlendi. Eğer bu fikir hayata geçirilirse, güvenilir helikopterlerden biri olarak bilinen Sikorsky tribünler boşaldıktan sonra sahanın ortasına inecek. 3 helikopter futbolcular, teknik heyet ve yöneticileri Florya'ya götürecek.

KARŞI ÇIKAN DA VAR

Sarı-Kırmızılı bazı yöneticilerin ise askeri helikopter olan Sikorsky'e karşı çıktığı ve normal helikopter kiralanmasının daha doğru olacağını savunduğu öğrenildi.

BAŞVURU YAPMALARI GEREKİYOR

Galatasaray'ın şampiyon olması halinde Saracoğlu'ndan helikopterle ayrılması bazı yöneticiler tarafından gündeme getirildi. Ancak Sikorsky askeri bir helikopter olduğu için yönetimin askeri makamlara başvuru yapmaları gerekiyor. Eğer gerekli izin alınırsa bu helikopterlerle dönülecek.

SİKORSKY'LER GECELERİ BİLE YOLA ÇIKAR

Sikorsky askeri taşıma ve saldırı helikopterleridir. 11 tam teçhizatlı askeri veya 1.170 kg yükü rahatlıkla taşıyabilir. Ayrıca halatla 4,050 kg yükü çekebilir. Azami hızı 184 mph olan Sikorsky ayrıca yangın söndürme, kurtarma ve ambulans olarak da kullanılabilir.

MANEVRASI YÜKSEK

Geceleri karanlıkta rahatlıkla hareket eden bu helikopterler aynı zamanda manevra gücü yüksek bir hava taşıtıdır.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
wjdfgt997k - 5 yıl önce
ejtryykfmloöıluhuh

Avatar
ultraslan - 5 yıl önce
heyecana ve böyle göz korkutmalara gerek yok
hangi takımın nasıl fıtbol oynadığı belli
ve buna göre şampiyonda belli
sen şampiyon olacaksın ua