FB'nin CAS Davasından Vazgeçme Sebebi Ne?

Gazeteci Mehmet Baransu ortaya bomba gibi iddia attı.

FB'nin CAS Davasından Vazgeçme Sebebi Ne?

 Telegol programına telefon bağlantısı yaparak konuşan gazeteci Mehmet Baransu, Fenerbahçe'nin CAS davasını geri çekmesi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

 

Baransu; "16 ocak 2012 günü anlaşma yaptılar ancak imza yoktu. Fenerbahçe yön ile UEFA arasında bir anlaşma yapıldı. Etik kurulundan Aziz Yıldırım'ın aklanacağı haberi gelince de bu anlaşmayı sundular. Her iki kurumda da 4 kişiyle görüştüm ve herkes bunu doğruladı evet böyle bir anlaşma var denildi." sözlerini kullanırken önemli bir noktaya dikket çekti:

 

"Hukukta eğer bir şeyden feragat ederseniz bir daha asla o konuyla dava açma hakkını yok demektir, vazgeçerseniz ise tekrar dava açabilirsiniz. Fenerbahçe feragat ettiği için bir daha bu konuyla ilgili dava açamayacaktır."

 

Baransu Fenerbahçe'nin suç işlediğini de vurgulayarak şu sözlerini kullandı:

"Hukuki ve mali açıdan şöyle bir suç var. Fenerbahçe sürekli her konuyla ilgili açıklama yaptı. Yalnızca CAS'la ilgili açıklama yapmadı. Fenerbahçe halka açık bir şirket. Eğer feragat ediyorsanız -ki Fenerbahçe gelecek yıl Avrupa kupalarına katılmama sözü verdi. Bundan eminim. bu yazılı metnisiz, yatırımcılarınız ile paylaşmak zorundasınız. Bu açıklamayı yapmayarak, yatırımcıdan saklayarak suç işliyorsunuz. SPK (Sermaye Piyasası Kurumu) ve maliye bu konu ile ilgili acilen açıklama istemelidir."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.