Fenerbahçe'nin Avrupa Yolu Tıkandı

Spor Hukuku Uzmanı Alpay Köse'den önemli açıklamalar.

Fenerbahçe'nin Avrupa Yolu Tıkandı

 Tahkim Kurulu kulüpleri temize çıkardı ancak, şike davasında mahkeme aynı şekilde düşünmedi. Federasyonun kararını bekleyen UEFA ise kulüplerimize herhangi bir yaptırım uygulamadı.

Ancak mahkeme'nin şahıslara verdiği cezalar, tartışmaları da beraberinde getirecek gibi görünüyor. Hukukçulardan bazıları disiplin kararlarıyla, mahkeme kararlarının birbirlerini bağlamayacağı görüşünü savunuyor. Buna göre Federasyonun disiplin sorgusu açısından kulüpler için aldığı kararlarda değişiklik olamaz.

Ancak aynı soruyu yönelttiğimiz Spor Hukuku Uzmanı Alpay Köse önemli bir konuya dikkat çekti. Köse'ye göre UEFA'nın mahkemenin aldığı karara bakış açısı çok kritik. UEFA eğer isterse Federasyondan kulüpler için aldığı kararı yeniden gözden geçirmesini isteyebilir. UEFA, Avrupa Kupaları için izin verdiği kulüpler için de kararını değiştirebilir. 

Avukat Alpay Köse'nin UEFA uyarısının gerçekleşmesi durumundaysa Fenerbahçe 'nin kazandığı şampiyonluk kupasıyla ilgili tartışmalar yeniden alevlenebilir.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
halıt karabela - 5 yıl önce
bız trabzon spor olarak kupayı bıze verseler bıle almıyalım yenısını yapıp versınler o kupaya fener elı degmıs kırlı kupayı alıpta muzemızıde kırletmıyelım ayrıca baskanımızıda tsk edıyorum bu kırlı oyunlara karısmadıkları ıcın