Güneş Ateş Püskürdü!

Güneş altta kalmadı, öyle bir cevap verdi ki…

Güneş Ateş Püskürdü!

 Şenol Güneş adeta bombaladı…

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Bursaspor başkanı Recep Bölükbaşı'ya atıfta bulundu.

Ozan Tufan konusuyla ilgili Recep Bölükbaşı'nın sözlerine cevap veren Şenol Güneş açıklamalarda bulundu. Güneş'in sözleri şu şekilde;

"Bursaspor'da oyuncuların aklını karıştıran bensem giden oyuncuları da ben mi gönderdim? Ozan ayrılmak istediği için beni aradı ama ben bu işlere girmem. Başkana söyledim. Benim için oyuncunun aklını karıştırdı diyenlerin ben alnını karışlarım. Hangi oyuncunun aklını karıştırdığım söylenirse sevinirim.Başkan olursunuz ama önce adam olmanız gerekir.''

BÖLÜKBAŞI'NDAN JET CEVAP!

Kulübümüzle sözleşmesi devam eden oyuncularla ilgili transfer haberleri bugünün meselesi değildir. Neredeyse haftalardır, her gün gazetelerde boy boy fotoğraflar çıkıyor, her gün gazete manşetlerinde konuyla ilgili iddialar birbirini kovalıyor... Şenol Güneş'in oyuncularımızın aklını karıştırdığı şeklindeki iddialar benim değil, spor medyasının iddialarıdır. Ben yazılanları çizilenleri aktardım. Oyuncularımızla temasta bulunmadığını açıklamak yeni mi aklına geldi? Haftalardır kamuoyu bu haberlerle çalkalanırken, bunların yalan olduğunu söylemek çok mu zordu? Ben bu kulübün başkanı olarak yalan haberle mücadele ederken ve bu asılsız haberler nedeniyle hem oyuncularla hem de kamuoyuyla uğraşırken, Bursaspor'da görev yapmış ve görev yaparken de bu meseleler nedeniyle defalarca basın toplantılarında Türkiye'ye mesajlar vermiş bir teknik direktör, neden ağzını açıp tek kelime etmedi?

Kaldı ki camiamızın büyüklüğü ile ilgili sözlerinin yeraldığı açıklamanın satır aralarında gizli mesajlar vermeye kalkışmasını da kendisine hiç yakıştıramadım. Kim ne düşünüyorsa mertçe açık açık konuşmalı. Bursaspor'u çalıştırırken Türk futbolunun sorunlarıyla ilgili konuşmaktan çekinmeyen biri için, sözleşmesi devam eden oyunculara ahlaksız teklifler yapılması üzerinde konuşmaya değer bir konu değil mi merak ediyorum.

Açıklamalarında katıldığım tek husus, adamlıkla ilgili sözleridir. Son dönemdeki olaylar, Türkiye'de herkesin herşey olabileceğini ama herkesin adam olamayacağını gösteriyor. En azından bu meselede birbirimizi anladığımızı düşünüyorum.

Haklı olduğu bir meseleyi daha kendisine hatırlatmak isterim. Bizdeyken,  futbol federasyonunu İstanbul'un kirli havasından kurtarıp, Uludağ'ın temiz havasına davet etmişti. Demek gerçekten temiz hava zihni açıyormuş, bunu bir kez daha anlamış olduk.

 

Recep Bölükbaşı

Bursaspor Kulübü Başkanı


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MUSTAFA KUL - 2 yıl önce
SAYIN BÖLÜKBAŞI, ŞİMDİYE KADAR BURSASPORU İKİNCİ TAKIMIM OLARAK BİLİYORDUM. ŞENOL GÜNEŞ BURSASPORU ÇOK BÜYÜTTÜĞÜNE İNANIYORUM. tÜRKİYENİN YETİŞTİRDİĞİ ÇOK ÖZEL FUTBOL İNSANIDIR. SENİN DEDİKLERİNİ DÜŞÜNSE İDİ 11 MİLYON YUROYA FUTBOLCULARINIZI TRABZONA SATTIRIRDI. SENDE ŞENERİ 2 MİLYONA FENERE VERDİN. SENİN SÖZ SÖYLEMEYE NE HAKKIN VAR.
Avatar
Murat. Yığıt - 2 yıl önce
Haklısın. Şenol. Hocam. Bursa. Siporu. Calıştırgen. Iyi. Tın. Şimdi. Futbolu. İsetin. Tiye. Sana. Oyuncü. Yok. Fenere. Oyuncu. Veriyorlar. San. Gelince. Yok. Ozan. Tufanda. Oyuncumu. On. Milyon. İsdıyorlar. On. Milyona. Avrupadan. Kral. Oyuncu. Alırsın.