İzlanda'nın Hocası Terim'i Rezil Etti

İzlanda Teknik Direktörü Heimir Hallgrímsson, Türkiye karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

İzlanda'nın Hocası Terim'i Rezil Etti

 İzlanda Teknik Direktörü Heimir Hallgrímsson, Türkiye'yi 3-0 mağlup ettikleri mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin Danimarka ile oynadığı maçı analiz etmelerinin galibiyette büyük rol oynadığını kaydeden Hallgrímsson, "Bizim için kusursuz bir maç oldu. Bizi şaşırtmadılar. Danimarka'ya karşı da 3-4-3 sistemi ile oynadılar ve onların bu sistemi 2 yıldır kullandıklarını farkettik. Oyunu analiz ettik ve ne ile karşılaşacağımızı anladık. Türk oyuncuların rahatlığının ötesinde, kendi oyumcularımın çok iyi oynamasından memnun kaldım" dedi.

"ÇOK AZ TEHLİKE YARATTILAR"
İzlanda'nın, Türkiye gibi güçlü bir takım karşısında ortaya koyduğu oyunun alkışlanması gerektiğini kaydeden hoca, "Tehlikenin nerede olduğunu biliyorduk her zaman. Onlar hücumda neredeyse hep 5 adamla kaldılar, ancak çok az tehlike yaratılar. Biz ise çok şans bulduk ve İzlanda gibi bir takımın böylesine güçlü bir ülke karşısında bu kadar şans bulması çok nadir görülebilir." diye konuştu.

"B PLANLARI YOK"
Fatih Terim'in bir B planı olmadığını kaydeden İzlanda Teknik Direktörü, "Oyuna başlama alışkınlıklarını kırdık ve sonrasında bir B planlarının olmadığı görüldü. Absürd bir şekilde kolay bir maç oldu bizim için. İlk etaptaki düşüncelerimizi değiştirmek zorunda kalmadık." ifadelerini kullandı.
Hollanda'nın Çek Cumhuriyeti'ne 2-1 mağlup olmasını da değerlendiren Heimir, "Başka maçların sonuçlarının ne olduğu ile ilgilenmiyorum. Tabii ki en sonunda ilk 2 sıradan birini almak için savaşacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.