Flaş Haber
Kapat

Şike'de Gerekçeli Karar Günü

Şike'de gerekçeli kararın bu akşam açıklanması bekleniyor. Karar Yargıtay 5.dairesine gidecek

Şike'de Gerekçeli Karar Günü

Şike'de gerekçeli kararın bu akşam açıklanması bekleniyor. Karar Yargıtay 5.dairesine gidecek

10 Ağustos 2012 Cuma 12:53
Şike'de Gerekçeli Karar Günü

2 Temmuz günü davayla ilgili kararı veren İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, kararı vermesinin ardından yazılmaya başlanan gerekçeli kararda sona gelindi.. Şikenin gerekçelmi kararı bu akşam yada önümüzdeki hafta başında açıklanacak

 

 700 sayfalık gerekçeli kararda, şikenin sahaya yansımasına değil, şike suçunun unsurlarının oluşup oluşmadığına ve şike anlaşması yapılıp yapılmadığına ilişkin deliller değerlendirildi. Şike davasının gerekçeli kararının yaklaşık 700 sayfa olacağı öğrenilirken ,gerekçeli  kararın bu akşam  (10 Ağustos Cuma) yada önümüzdeki hafta başında  tamamlanıp sanıklara tebliğ edilmesi bekleniyor

 

Gerekçeli kararda, şike, örgüt ve rüşvete dair delillerin ortaya konduğu ve şikenin örneklerle anlatıldığı belirtildi.

Gerekçeli kararda, şike yapıldığına dair gösterilen en büyük delil, Sivasspor-Fenerbahçe maçı oldu. Maçın bitmesine yarım saat kala Alaattin Yıldırım'ın futbolcuların yanında oturduğu ve Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu'nun Yıldırım'ı arayarak "bol şut" dediğine dikkat çekilerek "Bu maç sonrası 4 golün atıldığı ve gollerin 3'ünün şutla olduğu tesbit edilmiştir" denildi. Ekşioğlu'nun taktiği ile maçın şut atarak kazanılmasının nedeninin şike olduğu vurgulandı.

 

Gerekçeli kararın Cumhuriyet savcısı ve 93 sanığa tebliğinin ardından, sanık avukatları karara itiraz edeceklerse temyiz için süre tutum dilekçesi verecek.

Gerekçeli karara yapılacak itirazların tamamlanmasının ardından dosya temyiz incelemesi için Yargıtay 5. Ceza Dairesi'ne gönderilecek. Nihai kararı Yargıtay verecek.

Son Güncelleme: 10.08.2012 12:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575