Flaş Haber
Kapat

Türk Futbolunda Yeni Dönem

Spor müsabakaları için yeni güvenlik önlemleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türk Futbolunda Yeni Dönem

Spor müsabakaları için yeni güvenlik önlemleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

30 Nisan 2016 Cumartesi 12:10
Türk Futbolunda Yeni Dönem
 Adli ve Önleme Aramaları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Spor müsabakalarında alınacak güvenlik önlemlerine yönelik düzenleme de yönetmelikte yer aldı.

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan yeni yönetmeliğe göre artık maç öncesi, maç sırasında ve sonrasında arama yapılabilecek. Bu yönetmelik, yaşanan bu olayların ardından bir ilk olma özelliği taşıyor.

Kolluk görevlileri, kişileri ve araçları, bir suç veya  kabahatin işlenmesini önlemek, suç işlendikten sonra kaçan faillerin  yakalanmasını sağlamak, işlenen suç veya kabahatlerin faillerinin kimliklerini  tespit etmek, hakkında yakalama emri ya da zorla getirme kararı verilmiş kişileri  belirlemek, kişilerin hayatı, vücut bütünlüğü veya mal varlığı bakımından ya da  topluma yönelik mevcut veya muhtemel bir tehlikeyi önlemek amacıyla  durdurabilecek.

Yönetmelikteki yeni düzenlemeye göre; spor müsabakası öncesi, esnası ve sonrasında spor alanının çevresi ve  müsabakanın yapılacağı yer gidiş ve geliş güzergahında önleme araması  yapılabilecek.

Son Güncelleme: 30.04.2016 12:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575