UEFA KONGRESİ BAŞLADI

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) 36. Olağan Kongresi İstanbul'da başladı.

UEFA KONGRESİ BAŞLADI

İstanbul Kongre Merkezi'nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla başlayan kongrede, FIFA Başkanı Joseph Sepp Blatter, UEFA Başkanı Michel Platini ve yönetim kurulu üyeleriyle, 53 üye ülke federasyonu temsilcileri yer aldı.Platini ile birlikte salona giren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı üyeler alkışlarla karşıladı. Kongre için İstanbul Kongre Merkezi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, akreditasyonları bulunmayanlar, kongre merkezi yakınına sokulmadı.Bu arada, kongrede 9 dilde simultane tercüme yapılıyor. Toplantıda, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça, Türkçe, İbranice, İspanyolca, Sırpça çeviriler gerçekleştiriliyor.

Yıldırım Demirören ve FIFA Başkanı Sepp Blatter'in ardından söz alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına katılımcıları selamlayarak başladı.

Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları şöyle:

"Medeniyetlerin, barışın hoşgörünün, tarihi mirasların şehri ve bütün bunlarla birlikte bir spor şehri olan İstanbulumuz'a hoşgeldiniz diyorum. Tüm UEFA yönetimine 34 yıl aradan sonra tekrar İstanbul'u tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz. Kongreden dünya futbou için en doğru sonuçlar çıkacaktır. Türkiye futbolda gerçekten ilgi alanı oluşturma açısından futbol sevdalılarıyla dolu bir ülke. Futbol ekonomisi olarak da Avrupa'da belli bir yere oturmuş ülke. Her ne kadar geç başlasak da ahip olduğumuz tesislerle dünya üzerinde varlığımızı hissettiriyoruz. 18 yeni stadyumun yapımına başlıyoruz. Nüfusunun yüzde 50'si 30 yaşın altında olan bir nüfusa sahibiz. Gençlerimizi eğitmek onlara tesisler kazandırmak için samimi gayret içerisindeyiz."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.