UEFA Şikecilere Bir Şok Daha

UEFA Başkanı'nın açıklaması ile Fenerlilerin iştahı kursaklarında kaldı

UEFA Şikecilere Bir Şok Daha

 UEFA'dan gelen açıklama ile Fenerbahçelilerin umudu kursaklarında kaldı.  UEFA Başkanı Platini, mali kriterlere uymadığı için hiçbir kulübün şimdilik Avrupa kupalarından ihraç edilmeyeceğini söyledi. 

UEFA Başkanı Michel Platini, kulüplerin korkulu rüyası haline gelen Finansal Fair Play Kuralları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Fransız Le Parisien gazetesine konuşan Platini, bazı kulüplere cezalar gelecebileceğini ancak bunların men cezası şeklinde olmayacağını söyledi.

Platini, “Konuyla ilgili ilk kararlar, mayısın başında verilecek. Ancak kimse büyük kıyımlar beklemesin. Yoksa hayalkırıklığına uğrar. Bazı sıkı yaptırımlar olacak ancak Avrupa’dan ihraç etme olmayacak” dedi.

Finansal fair-play kurallarının etkisini göstermeye başladığını da  belirten Platini, "Kulüplerin zarar tablolarına baktığımızda, kuralların faydalı  sonuçlar doğurduğunu görebiliriz. Avrupa kulüplerinin geçen yıl 1,7 milyar euro  olan kaybı, bu sene 1 milyar euroya gerilemiş durumda" ifadelerini kullandı. 
 
Türkiye’den Trabzonspor ve Galatasaray başta olmak üzere bazı kulüplerin bu kararlardan etkilenebileceği bir süredir konuşuluyordu.  Hatta Fenerbahçeli yayınları ile tanınan İstanbul medyası Trabzonspor'un mali durumunu iyi olmadığını gerekçe göstererek Trabzonspor'un Avrupa Kupalarına katılması halinde men edileceğini ileri sürmüştü. 

UEFA Başkanı Platini'den gelen bu açıklamanın ardından Fenerbahçelilerin umudu da böylelikle resmen kursaklarında kalmış oldu. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa - 3 yıl önce
bu İstanbul basının amacı nedir ya, Trabzon a düşman kesiliyorlar ?
Sanki başka bi ülkenin takımıymışız uefa ya gitmesin Trabzon diye haber yapıyorlar. Destek verecekleri yerde. Yazıklar olsun İstanbul medyası.!!