Flaş Haber
Kapat

Adana'daki esrarengiz ölüm korku saldı

Adana'daki esrarengiz ölüm insanları korkuttu.

Adana'daki esrarengiz ölüm korku saldı

Adana'daki esrarengiz ölüm insanları korkuttu.

09 Temmuz 2015 Perşembe 22:52
Adana'daki esrarengiz ölüm korku saldı
Adana'daki esrarengiz ölüm insanları korkuttu.

ADANA / İHA - Prof. Dr. Yeşim Taşova, yaptığı açıklamada, Selahattin Özmen (57) ve eşi Mine Özmen'in (50) 2 Temmuz günü ishal ve karın ağrısı şikayetiyle hastanelerine acilden giriş yaptığını belirterek, "Bu şikayetler üzerine hastalar, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi rahatsızlığı olabilme ihtimaline karşı hemen tedbir alınarak tedavi altına alındı. Ancak yapılan tüm tedavilerine rağmen karı koca hayatını kaybetti. Yapılan tetkiklerde hastalığa bağlı olarak karı kocanın çoklu organ yetmezliği çekmeye başladığı tespit edildi" dedi.

Hayatını kaybeden çiftin bulunduğu köyde rahatsızlanmadan önce ineklerin telef olduğunu, bu ineklerde de çiftin rahatsızlığına benzer rahatsızlıkların olduğunun anlatıldığını vurgulayan Prof. Dr. Taşoca, "Hayatını kaybeden çift ile hayvanlardaki rahatsızlıklarda benzeşme var. Dolayısıyla hayvandan bir hastalık bulaşmış olabilir. Ancak şu ana kadar kesin ölüm nedeni ve hastalığın nereden bulaştığı belirlenememiştir. Bunların belirlenmesi için çiftin cenazelerinden bütün örnekler alınarak Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne gönderildi" diye konuştu.

Başhekim Prof. Dr. Yeşim Taşova, çiftin hastalığı bulaşıcı olduğu için cenazelerin defin işlemi sırasında hastalığın vatandaşlara bulaşmaması için gerekli bütün tedbirler uygulanarak cenazelerin ona göre hazırlandığını kaydetti.

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde eşi ile birlikte hayatını kaybeden Selahattin Özmen'in teyzesi Zülfiye Özmen de geçen hafta 4 ineğin ölümünün ardından hayatını kaybetmişti. 
Son Güncelleme: 09.07.2015 22:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575