Trabzon
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

Arınç, Görevi Türkeş'e Devretti!

Bülent Arınç, Başbakan Yardımcılığı görevini Tuğrul Türkeş'e devretti.

Arınç, Görevi Türkeş'e Devretti!

Bülent Arınç, Başbakan Yardımcılığı görevini Tuğrul Türkeş'e devretti.

29 Ağustos 2015 Cumartesi 14:30
Arınç, Görevi Türkeş'e Devretti!
 Bülent Arınç, Başbakan Yardımcılığı görevini Tuğrul Türkeş'e devretti.

Türkeş, Geçici Bakanlar Kurulu'nda Başbakan Yardımcılığı görevine getirilmişti.

Çankaya Köşkü'ndeki devir teslim, basına kapalı gerçekleşti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında devir teslim

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Geçici Bakanlar Kurulu'nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine getirilen Ahmet Erdem, görevini Faruk Çelik'ten devraldı.

Bakanlıkta gerçekleştirilen devir-teslim töreninde konuşan Faruk Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yaptığı 4 yılda, çalışma hayatı açısından önemli icraatlara imza attıklarını belirtti.

Bu temel düzenlemelerin yanında, sağlık ve sosyal güvenlik alanında da vatandaşları rahatlatan düzenlemeler gerçekleştirdiklerini aktaran Çelik, şöyle devam etti:

"Bütün bu çalışmalarımızda Sayın Ahmet Erdem Bey'in katkısı ve emeği çoktur. Onun için, zor alanlardan sorumlu olan bu bakanlığı, bu alanda tecrübesi ve birikimi olan Sayın Ahmet Erdem'e devretmenin huzuru içindeyim. Sayın Ahmet Erdem'in, ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas dönemde, üstlendiği görevi başarıyla yerine getireceğine inancım tamdır. Kendisine başarılar diliyorum." 

Bakanlık görevini devralan Ahmet Erdem de yıllardır çalıştığı bakanlıkta kendisine başka bir sorumluğun tevdi edildiğini belirterek, "Devletin devamlılığı esasında şahsım adına tevdi edilen bu görevi seçime kadar aynı duyarlılıkla sürdüreceğimi belirtmek isterim. Sayın Bakanımızla önemli icraatlara imza attık. Bana tevdi edilen bakanlık görevini büyük sorumluluk içerisinde yerine getireceğimi ifade etmek isterim" diye konuştu.

Bakan Erdem, kendisini göreve layık gören başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür etti.
Son Güncelleme: 29.08.2015 14:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575