Artvin'de Gerginlik: Halk Toplanıyor!

Artvin'in hemen üzerinde yapılması planlanan madencilik faaliyetlerine karşı maden şirketi ve orman bölge müdürlüğü ekiplerine karşı mücadele eden Cerattepeliler ile Jandarma arasında gerginlik yaşanıyor.

Artvin'de Gerginlik: Halk Toplanıyor!

 Jandarma yolu kapattı, çevrecilere dağılmaları için süre verdi. Esnaf kepenk kapattı, Artvin halkı da Valilik önünde toplanıyor.

SAAT 09:00

Dünyanın 100 doğal ormanından birinin bulunduğu Artvin Cerattepe’de bölge halkının tüm itirazlarına karşın Cengiz Holding’in yapmayı planladığı bakır madeni işletmesi için jandarma yolu kapattı.

Jandarma, ağaç kesimi için direnen çevrecilere müdahale için 30 dakika süre verdi. Çevreciler ise "dağılmayacağız" yanıtını verdi.

SAAT 11:00

Cerattepe'de direnen çevrecilere destek olmak için kepenk kapatan esnaf ve vatandaşlar, Artvin Valiliği önünde toplanmaya başladı.

Artvin halkı, Vailik önünde toplanıyor.

Sosyal medyadan da #ArtvindeMadeneDurDe hashtagiyle çok sayıda paylaşımda bulunuldu ve destek istendi.

CHP'Lİ BAYRAKTUTAN: JANDARMA ENGELLİYOR

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan da Twitter'dan ''Artvinli direniyor Jandarma engelliyor'' diyerek gerginliği duyurdu.

DEMİRTAŞ: ARTVİN HALKI YALNIZ OLMADIĞINIZI BİLİN

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Twitter hesabından çevrecilere şu sözlerle destek verdi: ''Cerattepe için direnen Artvin halkı! yalnız olmadığınızı bilin,direnenler kazanır''


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.