Bahçeli'den Kurultay Açıklaması!

MHP'de kurultay krizi hakkında yeni gelişme yaşandı. 25. İcra Dairesi "Gemerek'in tedbir kararı geçerlidir kongre toplanamaz" dedi.

Bahçeli'den Kurultay Açıklaması!

 Ankara 25. İcra Dairesi, MHP'de 15 Mayıs'ta yapılması planlanan olağanüstü kurultayla ilgili yeni bir karar verdi.

Daire, "Gemerek'in tedbir kararı geçerlidir, kongre toplanamaz" dedi.

MHP kurultayı için mahkemeden bir karar daha geldi. Devlet Bahçeli karar sonrası TWitter hesabından açıklamalarda bulundu.

İşte Bahçeli'nin o açıklamaları;

Türkiye bir ayağı bölgesel diğer ayağı küresel zeminde bulunan düşmanlık ve terörizm kuşatmasıyla boğuşurken, MHP’de boğulmak isteniyor.

Bu akşam çok uzatmayacağım, tane tane söyleyecek, net ifadelerle konuşacağım: 15 Mayıs’ta Olağanüstü Büyük Kurultayımız yoktur.

Bu davaya gönül vermiş hiçbir kardeşim okyanus ötesi merkezli oyunun figüranı haline gelmemeli, sözde kurultay tuzağına düşmemelidir.

MHP’yi kaos içerisinde göstermek, MHP’yi engellemeye çalışmak bedel ve vebali ağır bir teşebbüstür. Buna da göz yumulmaz.

Sökük elbisede olursa dikilir, zihniyet ve niyette olursa çaresi yoktur. Korsan ve kara borsa emellerin tedavi ve düzelme şansı hiç yoktur.

Buna rağmen kurultay yer, tarih ve zamanı açıklayanlar, verilmiş mahkeme kararlarının hilafına davranarak suç işlemektedir.

Sözümü yine Yusuf Has Hacib’in anlamlı bir öğüdüyle bitirmek istiyor, akıl, sağduyu ve basiret yolundan kimsenin çıkmamasını ümit ediyorum:

''Hafife alma, beyler yanan ateştir, yanan ateş yaklaşana bir felakettir. Töre sudur, akarsa nimet taşar.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.