Başkanlığın Kitabını Yazdı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı hukukçu Şeref Malkoç yeni anayasa ve başkanlık sistemini tüm yönleriyle ele alan bir kitap kaleme aldı.

Başkanlığın Kitabını Yazdı!

 Otuz yılı aşkın aktif siyaset tecrübesine sahip Malkoç, Türkiye'deki mevcut anayasanın ve parlamenter sistemin başından geçen birçok krizi yaşamış bir isim olarak, '40 Soruda Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi' adlı eseriyle yeni anayasa ve başkanlık sistemi konusunda merak edilenleri ele alıyor. 
Şeref Malkoç, başkanlık sistemi ve yeni anayasa hakkında merak edilenleri yazdı.

40 SORUYLA AÇIKLIYOR
113 sayfalık bu eser yeni anayasa kavramını tüm topluma hitap eden ve herkesin anlayabileceği bir dilde, yeni anayasa ve başkanlık sistemi ile ilgili en önemli 40 soruyu seçerek cevaplandırıyor. Soruların dört bölüme ayrılarak ele alındığ eserde yeni anayasa ile ilgili merak edilenler, dünyada yaygın olarak uygulanan üç hükümet sistemi ile başkanlık, yarı başkanlık ve parlamenter sistemler arasındaki farklar, yeni anayasa tartışmalarında sıklıkla karşılaştırılan devlet biçimleri ve hükümet sistemlerindeki ayrım tartışılıyor. Türkiye'de hayata geçirilmesi halinde başkanlık sisteminin nasıl işleyeceği de ayrıntılı olarak açıklanıyor. Kitapta Türkiye'nin yakın tarihinde yaşanan ciddi krizleri hatırlatan 7 ayrı ek de yer alıyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
T rue legend - 1 yıl önce
40yillik davasina ihanet Eden bir kişinin yazdiği kitabi Kim okurki