''Bir Cümleyle Bitmez!''

MHP lideri Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "çözümü devam ettirmek mümkün değil" sözlerinin inandırıcı olmadığını söyledi. "Eğer bu bir süreçse bir cümleyle bitmez" dedi.

''Bir Cümleyle Bitmez!''

 Bahçeli, Tokat-Sivas-Yozgat gezisinin dönüşünde gazetecilere konuştu. "Eğer bu bir süreçse bir cümleyle bitecek hali yoktur. Birkaç cümle ile çözüm bitti demek yeni bir gaflete milleti düşürmektir. Buna düşmemek lazım" diye konuştu.

Bahçeli, AK Parti-MHP hükümeti olasılığının arttığı yorumları için "MHP böyle bir koalisyonu düşünmemektedir. Toplumsal yarılmayı önlemek için en doğru koalisyon AKP ve CHP'dir" dedi. 

Bahçeli, Başbakan Davutoğlu'nun "MHP ile görüşüyoruz" açıklamasına da yanıt verdi. "Her görüşme koalisyon oluşumuna zemin teşkil edecek yakınlaşma olarak algılanmamalı" diye konuştu. 

Bahçeli'ye, azınlık hükümeti senaryoları da soruldu. "Azınlık hükümetini niye destekleyelim. Seçime giderken ister mevcut hükümet olsun, isterse seçim hükümeti uygulaması olsun. Bizi ilgilendiren sandığa varılış yoludur. Nasıl olacağı konusu başkalarının sorunudur, bizim değil. Seçim hükümetinde olmak da mecbur değil" dedi.

Kaynak: CnnTürk

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.