Trabzon 11°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

Burun estetiğinde neler yapımalı?

Burun estetiği neden olur ve hangi mevsimde yapılması önerilir?

Burun estetiğinde neler yapımalı?

Burun estetiği neden olur ve hangi mevsimde yapılması önerilir?

29 Haziran 2015 Pazartesi 23:33
Burun estetiğinde neler yapımalı?
Burun estetiği neden olur ve hangi mevsimde yapılması önerilir?

Estetik turizmine bakacak olurcak burun ameliyatlarının azımsanmayacak bir kısmı yaz aylarında gerçekleşiyor. Ameliyata karar veren kişiler hem ailesiyle tatile geliyor hem de bu esnada operasyon yaptırıyorlar.

Türk hekimlerinin estetik cerrahide başarısı sürekli yükselen bir ivme kazandı ve kazanmaya da devam ediyor. Hemen her branşta tedavi için gelen yabancı hastalar ve bu ülkelerde yaşayan gurbetçiler özellikle estetik cerrahi içinTürkiye'ye geliyor.

ILAN

Op. Dr. Abdülkadir Göksel yaz aylarına burun estetiği ile ilgili yaptığı açıklamada “Burun estetiği yapıldıktan sonra burun derisinde bir incelme olmaktadır. Bu ince derinin üstüne gelen fazla miktardaki güneş ışığı, güneş yanıklarına sebep olabilir. Bu yanıklar derinin geç iyileşmesine ya da kalıcı lekelenmelere neden olabilir. Yaz aylarında  burun estetiği  olacak hastaların  bu önemli duruma dikkat etmeleri yeterli olacaktır” dedi.

Yaz aylarında burun ameliyatı olmayı düşünenler, ameliyat sonrası yüzünü güneşten korumalı. Burun ameliyatları evde çok yatmayı gerektirmediğinden hastalarımız bir iki günlük dinlenmeden sonra normal yaşantılarına geri dönebilirler. "İyileşme döneminde gün ışığına çıkması zorunlu olan kişiler için birkaç tavsiyede bulunabiliriz" diyen Op. Dr. Abdülkadir Göksel, “Kısa süreli güneşe maruz kalacaksak bile mutlaka koruma faktörü yüksek kremler kullanmalıyız. Bu kremleri burnunuza nazik bir şekilde ve hafifçe ovalayarak uygulayabilirsiniz. Bunlara ek olarak ihtiyaçlarınızı kapalı mekanlardan karşılamalı ve burnunuzu kapatan şapkalar kullanmalısınız”diyerek önerilerde bulundu. 
Son Güncelleme: 29.06.2015 23:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575