Flaş Haber
Kapat

Dar Kot Pantolon giyin giyin ama

Dar Kot Pantolon giyin ama ayaklarınızı sağlıklı

Dar Kot Pantolon giyin giyin ama

Dar Kot Pantolon giyin ama ayaklarınızı sağlıklı

25 Haziran 2015 Perşembe 22:02
Dar Kot Pantolon giyin giyin ama
Dar Kot Pantolon giyin ama ayaklarınızı sağlıklı

Avustralya’da  uzun  süre dar kot giyen bir kadın, kas zedelenmesi, bacaklarda şişme ve sinir sıkışması nedeniyle hastaneye kaldırıldı.
Avustralya’daki Royal Adelaide Hastanesi’nden Dr. Thomas Kimber, adı açıklanmayan 35 yaşındaki kadının 4 gün tedavi gördüğünü belirtti.
Dar kot pantolonun bacaklara bu kadar zarar vermesine şaşırdıklarını ifade eden Kimber, kadının taşınan bir tanıdığının dolaplarını boşaltmasına yardım ettiğini ve saatlerce eğilip kalktığını, ertesi gün ağrıları nedeniyle hastaneye geldiğini aktardı.
Kimber, daha önce de dar kotların kasıklarda sinir zedelenmesine  yol  açtığına dair vakalara rastlandığını ancak ilk kez alt bacakta bu tür sinir sorunları ve ciddi kas zedelenmeleri gördüklerini vurguladı.
Eğilip kalkmanın alt bacakta kasların sıkışmasına  yol  açarak baldır kaslarına kan akışının azalmasına neden olduğunu anlatan Kimber, dar kotun bu durumu daha da kötüleştirdiğine dikkati çekti.
Hastanede 4 günlük tedaviden sonra hastanın tamamen iyileştiğini belirten Kimber, "Sorunun yeterince esnek olmayan  kumaştan  kaynaklandığını düşünüyorum. Esnek kot pantolonlar sinirleri ve kasları sıkıştırmayacaktır" dedi ve kadınları dar kotla eğilip kalkılmaması konusunda uyardı.
Dr. Kimber ve ekibinin "ilginç vakaya" ilişkin raporu "Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry" adlı dergide yayınlandı. 
Son Güncelleme: 25.06.2015 22:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575