Davutoğlu'ndan Cerattepe Adımı!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cerattepe konusunda bugün saat 11.00'de Yeşil Artvin Derneği başta olmak üzere ilgili dernekler, belediye başkanı, bakanlar, vali, milletvekili ve il başkanları ile görüşecek.

Davutoğlu'ndan Cerattepe Adımı!

 Artvin'deki maden karşıtı mücadelenin çatı kuruluşu Yeşil Artvin Derneği, bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşecek. Ankara'da gerçekleşecek görüşme için dernek merkezinde hummalı bir çalışma sürüyor.

Başkan Nur Neşe Karahan ve dernek yöneticileri, süreci daha iyi anlatabilmek için bir masa oluşturdu. 25 senelik süreçle ilgili tüm belgeler bir masada toplandı. Başbakan Davutoğlu’na sunulmak üzere bir dosya oluşturuldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, TBMM’deki parti grubu toplantısında Cerattepe’yi gündemine taşıdı. Kılıçdaroğlu, Cerattepe'de ‘50 bin 300 ağaç kesilecek’ bilirkişi raporuna ilişkin, "Sizde nasıl bir vicdan, ahlak var? 'Yerine ağaç dikeceğim’ diyor, peki canlıları da oraya taşıyabilecek misiniz? Artvinli kadınları copladılar, olay Artvinli olmanın ötesine geçti. Biz CHP olarak Artvinlileri kucaklıyoruz, onların yanındayız. Size her türlü desteği vermek bize namus borcudur” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.