Efes'in UNESCO adaylığı reddedildi!

Efes'in UNESCO adaylığı reddildi mi?

Efes'in UNESCO adaylığı reddedildi!

Efes'in UNESCO adaylığı reddildi mi?

01 Temmuz 2015 Çarşamba 23:48
Efes'in UNESCO adaylığı reddedildi!
Efes'in UNESCO adaylığı reddildi mi?

İZMİR (AA) - UNESCO  Dünya Mirası Listesi'ne girmeye aday Efes için oluşturulan heyet,  oylamanın yapılacağı  Almanya 'nın Bonn kentine gitti. 
Selçuk Belediyesinde yapılan açıklamaya göre,  Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Efes Alan Yönetimi Başkanı Cengiz Topal ve Arkeolog Yusuf Yavaş'dan oluşan heyet, Efes'in adaylığının oylanacağı 39. Dünya Miras Komitesi Toplantısı için Almanya'nın Bonn kentine hareket etti.
Açıklamada, Almanya'daki toplantının 8 Temmuz'da sona ereceği, Efes'in adaylığının 6 Temmuz'da görüşülmesinin beklendiği ve Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi'nin (ICOMOS) olumlu görüş sunduğu Efes'in asıl listede yer almasına kesin gözüyle bakıldığı kaydedildi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Selçuk Belediye Başkanı Bakıcı, Efes için tarihi sürecin mutlu sonla noktalanmasına artık sayılı günlerin kaldığını anlatarak,  "Hep Efes olmadan UNESCO bir eksiktir diyorduk. Bu eksiğin giderilmesine sayılı günler kaldı. Çok büyük bir aksilik olmazsa Sayın Valimizin başkanlığındaki ekibimizle inanıyorum ki tarihi karara tanıklık edeceğiz" ifadelerini kullandı.  
Son Güncelleme: 01.07.2015 23:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575