Esrarengiz Bonzai Öldürüyor

Şimdi de gençlerin başına bu illet bela oldu.

Esrarengiz Bonzai Öldürüyor

Şimdi de gençlerin başına bu illet bela oldu.

20 Haziran 2017 Salı 14:10
Esrarengiz Bonzai Öldürüyor

Esrardan 20 kat daha tehlikeli olan bonzainin önüne geçilemiyor. Uyuşturucu tacirlerinin ucuz olduğu için kalitesiz esrara bonzai karıştırdıkları öğrenildi.


20 KAT DAHA DEĞERLİ

Esrardan 20 kat daha tehlikeli ve maliyeti esrara göre çok daha düşük olan bonzai ölüm saçmaya devam ediyor. Uyuşturucu tacirlerinin ise özellikle kalitesiz olan esrar maddesine maliyeti düşük olduğu için bonzai karıştırdıkları ve bunu esrar kullananlara bildirmedikleri ortaya çıktı. Böylece esrar diye bonzai kullanan gençler her gün toprağa düşüyor.


SIRA BEKLİYORLAR

Bir bağımlının tedavi olabilmesi için Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma Tedavi ve Eğitim Merkezi’ne (AMATEM) müracaat etmesi gerekiyor. Ancak bunun için de uzun süre beklemesi lazım. Bu süreçte madde bağımlısı vazgeçebiliyor ya da bağımlılık daha ileri bir aşamaya gelmiş olabiliyor. Maddi durumu yerinde olanlar ise pahalı özel hastanelere gidebiliyor.


AİLELER İSYANDA

Türkiye’nin her bölgesinde bonzaiden hayatını kaybeden yüzlerce gencin ardından aileler de isyan etmeye başladı. Aileler, “Böyle giderse yavrularımız elimizden kayıp gidecek. Yetkililer bir an önce bu duruma çare bulsunlar” ifadelerini kullandılar.


Kemal BEKTAŞ - KARADENİZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575