Facebook kendi müzik servisini aktif yapacak

Facebook kendi müzik servisini hazırlıyor.

Facebook kendi müzik servisini aktif yapacak

Facebook kendi müzik servisini hazırlıyor.

Dünya teknoloji devi Apple’ın çevrimiçi müzik piyasasına girmesi diğer teknoloji devleri için de bir ilham kaynağı olmuş olacak ki yeni isimler bu pazara girmeye hazırlanıyor. The Verge’in haberine göre ünlü sosyal medya devi Facebook’ta, Apple Music’e rakip olmak için çalışmalara başladı ve Sony Music Entertainment, Universal Music Group ve Warner Music Group ile konuşarak sanatçıların şarkıların lisansını almak uğraştığı belirtiliyor. Facebook bu konu hakkında yorum yapmaktan kaçınırken Facebook Video’nun hızlı büyümesi , Spotify ile işbirliği yapması müziğe olan ilgiyi göstermekte.

Toplamda 1.44 milyar kullanıcısı bulunan ve git gide artan kullacıları ile, günlük 798 milyon mobil kullanıcının ziyaret ettiği Facebook bu pazara girerse Apple’i bile geride bırakabilecek güçte olduğu konuşuluyor. Ancak bunlar tabii ki bir iddia. Önemli olan markanın kişileri değil bu servise katılacak kişiler olduğunu belirtmekte fayda var.

Bakalım önümüzde ki aylar bize kendi her geçen gün yenileyen ve geliştiren Facebook’un çevrimiçi müzik pazarında kendine yer edinip biz de bunu görebilecek miyiz. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.