Haluk Pekşen'den Millete Çağrı

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, ülkede yaşanan süreci değerlendirirken millete çağrıda bulundu.

Haluk Pekşen'den Millete Çağrı

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, ülkede yaşanan süreci değerlendirirken millete çağrıda bulundu.

01 Ağustos 2016 Pazartesi 19:51
Haluk Pekşen'den Millete Çağrı

Ülkede herkesin ortak kaygısını bundan sonra neler olacağı yönünde belirdiğini kaydeden Pekşen, "Bundan sonra ne olacağına halk karar verecek. Asla umutsuz olunmasın" diye konuştu.

Haluk Pekşen şöyle devam etti: "Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere armağan ettiği bu güzel ülkeye hepimiz daha çok zaman ayırmalı, sahip çıkmalı ve ilgi göstermeliyiz. Demokrasinin en büyük koruyucusunun sivil toplum olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. İktidar olmak için devleti ele geçirmek isteyenlerle iktidar olmak için her türlü yöntemi meşru görenler ülkeye çok ağır bedeller ödetmiştir. Ülkenin geleceğinden kaygı duyan insanlar kaydolun, ilgi gösterin, tepki koyun, destek verin. Parti,dernek,vakıf fark etmez. Asla sessiz kalmayın".

Devletlerin devlet adamları tarafından, cemaatlerle değil, çağdaş hukuk düzeni içerisinde, kamu yararı, kamu güvenliği ve kamu düzeniyle yönetilmesi gerektiğine işaret eden Pekşen,"Askeri okullar kapatılıyor. Yargıtay'ı 160, Danıştay'ı 50 cemaatçi militana asker mi teslim etti? Ya da hukuk fakültelerini mi kapatacaksınız? Türkiye'nin temel sorunu siyasi iktidarların devlet düzenini askıya alarak partililerinin çıkarları için 'parti devleti' düzeni dayatmasıdır. Oy vererek can ve mal güvenliğimizi, tüm haklarımızı koruma görevini siyasete devrediyoruz. Kime hangi nedenle devrettiğimiz en önemli sorudur. Olan biten hiçbir şeye sessiz kalamayız, görmezden gelemeyiz. Bedelinin çok ağır olduğunu yaşayarak öğreniyoruz" diye konuştu..

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575