İlaçta Bakan Müjdesi!

Açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleymen Soylu, eczanelerin makul taleplerini karşılayacaklarını söyledi.

İlaçta Bakan Müjdesi!

Açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleymen Soylu, eczanelerin makul taleplerini karşılayacaklarını söyledi.

29 Mart 2016 Salı 12:07
İlaçta Bakan Müjdesi!
 İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Cenap Sarıalioğlu ve İEO Yönetim Kurulu Üyeleri, ekonomik taleplerin karşılanmadığı bir sözleşmeyi eczacıların imzalamayacağını ve 31 Mart sonrası ilaçta yaşanacak kaosun sorumlusunun eczacıların olmayacağını açıklamıştı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleymen Soylu, eczanelerin makul taleplerini karşılayacaklarını söyledi. 

Bakan Soylu, "Çalışmalar gerçekleştirildi, bir süre var. O süreleri aşmadan bu ödemeyi yapmaya çalışıyoruz. Geçici düzenlemeyle beraber 8 vilayete reçeteleri dağıttık, onlardan cevap bekliyoruz. Takdir edersiniz ki; kurumumuzun kanununa göre; bunları tetkik etmeden bir değerlendirme yapabilmemiz mümkün değil. Buna da uymamız gerekir, böyle de bir yükümlülüğümüz var. Aynı zamanda Ankara'da da çok yakın bir süreç içerisinde 110 eczacımıza Sağlık Bakanlığı'yla birlikte ortaklaşa, genel prosedür çerçevesinde Sosyal Güvenlik Kurumu'muzu da temin ederek yakın bir süre içerisindeki burdaki sistemimizi de işler hale getireceğiz bu birincisi, burada herhangi bir aksama olmayacak. Bunu eczacı paydaşlarımızla paylaşmak isteriz" dedi. 

Bakan Süleymen Soylu; "Sosyal Güvenlik Kurumu, Türkiye'de 10 yılda sosyal güvenlik sistemimizin nasıl bir reformla karşı karşıya geldiğinin, en temel değerlendirmeleri de gerçekleştireceğiz" dedi.

Son Güncelleme: 29.03.2016 12:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575