İran'dan Türkiye'ye Çirkin Suçlama

‘Türkiye DAEŞ ile petrol ticareti yapıyor’ deyip ancak herhangi bir kanıt ortaya koyamayınca yalanı ortaya çıkan Rusya’dan sonra şimdi de İran aynı yalanlara sarılarak ‘Elimizde DAEŞ’Ten Türkiye’ye petrol sevkiyatının kanıtları var’ dedi. Facebook Twitter Linkedin Google Gönder

İran'dan Türkiye'ye Çirkin Suçlama

 Rusya Savunma Bakanlığı’nın ardından İran da ‘Elimizde DAEŞ’den Türkiye’ye petrol sevkiyatının kanıtları var’ iddiasında bulundu.

İran Alınan Kararların Uygunluğu Konseyi Sekreteri Muhsin Rezai, DAEŞ’den Türkiye’ye giden petrolün tüm olası ihracat yollarının fotoğraflarının çekildiğini iddia etti.

Sputnik’in haberine göre, Suriye’de bulunan İranlı danışmanların, Suriye petrolünü taşıyan DAEŞ’e ait TIR’ların Türkiye’ye geçmek için kullandığı tüm olası yolların fotoğrafını çektiğini belirten Rezai, “Bu kanıtlar gazetecilere sunulabilir ve televizyon yayınlarında kullanılabilir” dedi.

İranlı yetkili, “Yakında bu önemli materyaller kamuoyuna sunulacak” diye konuştu.

DAEŞ’in yasadışı petrol ticaretine ilişkin bilgileri Türk yönetimine sunmaya hazır olduklarını kaydeden Rezai, “Eğer Türk yönetimi DAEŞ’in ülkedeki petrol ticaretine ilişkin bilgiye sahip değilse ayrıntılı bilgiyi onlara vermeye hazırız” dedi.

Rezai, “Teröre karşı mücadelede yer alan ülkeler, itidali koruyarak provokasyonlara boyun eğmemeli, enerjilerini terör örgütü DAEŞ’i yok etmeye yoğunlaştırmalı” ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin DAEŞ’den petrol aldığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesinin de bu işin içinde olduğu” iddia etmişti.

 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.