Trabzon
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

Karadeniz'de PKK Temizliği

Karadeniz kırsalında PKK temizliği tüm hızıyla sürdürülüyor.

Karadeniz'de PKK Temizliği

Karadeniz kırsalında PKK temizliği tüm hızıyla sürdürülüyor.

13 Ocak 2017 Cuma 10:24
Karadeniz'de PKK Temizliği

Ordu’nun Mesudiye ilçesi Topçam Bölgesi’nde 31 Temmuz 2016’da 3 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı eylemi gerçekleştirip kaçan 6 kişilik PKK’lı terörist grubu, 30 Eylül 2016’da düzenlenen operasyonla Mesudiye-Koyulhisar sınır bölgesinde etkisiz hale getirilmişti. Güvenlik güçleri tarafından teröristlerin kimlik tespiti yapılırken, karıştıkları eylemler de tek tek ortaya çıkarıldı.

Kış üstlenmesi

Jandarma komandolar ve özel harekat polisleri, -15 derece soğukta kara rağmen aralıksız arazi arama tarama faaliyeti gerçekleştirirken, PKK’ya ait ele geçirilen 5 depoyu da imha etti. Depoda bulunan erzakların geçen yıl Ordu kırsalında etkisiz hale getirilen PKK’lı teröristlerin Gölköy ve Mesudiye yaylalarında 20’den fazla evden çaldığı, ormanlık alanda depo ve sığınaklara saklayıp kış üstlenmesi için hazırlık yaptığı ortaya çıktı.

Açılamadan kapandı

Öldürülen 6 PKK’lı terörist arasında yer alan ‘Mazlum Volkan’ kod adlı Yakup Tokay’ın PKK’nın sözde ‘Karadeniz Açılım Grubu’ lideri olduğu belirlendi. 12 kişilik gruptan sadece 3’ü kaçabildi. Bu karedeki teröristlerin neredeyse hepsi öldürüldü.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575