Trabzon
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

Kuruyemişte Pazar Genişliyor!

55 yıldır sektörde üretim yapan Hilal Kuruyemiş, ihracata da el attı

Kuruyemişte Pazar Genişliyor!

55 yıldır sektörde üretim yapan Hilal Kuruyemiş, ihracata da el attı

09 Ekim 2015 Cuma 19:17
Kuruyemişte Pazar Genişliyor!
 1960 yılında kurulan ve halen Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi'nde 3 bin 500 metre karelik kapalı alanda fabrika üretimi yapan Hilal Kuruyemiş, sektördeki pazar payını istikrarlı bir şekilde arttırıyor. Firma uzun bir araştırma sürecinin ardından ihracata da adım attı.

Hilal Gıda Maddeleri Sanayi Tiç. Ltd. Şti ismiyle kuruyemiş sektöründe en gelişmiş teknolojileri kullanarak üretim yapan firmanın sorumlu yöneticisi Gülcan Kör, üretimden paketleme ve pazarlamaya kadar her aşamasında kaliteye önem vererek üretim yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

"Başta fındık olmak üzere her türlü kuruyemişi en hijyenik koşullarda işleyerek paketliyor ve tüketime sunuyoruz. En lezzetli, en doğal ve en iyi aromalı ürünleri mamul haline getirip, müşterilerimizle buluşturmak için ARGE çalışmalarıyla en gelişmiş teknolojileri kullanıyoruz.

Şirketimizin temel prensiplerinden olan kaliteye bağlılık ve müşteri memnuniyeti odaklı üretim anlayışımızla en doğal ürünleri katkısız olarak üreterek müşterilerimize lezzetli, besleyici ve sağlıklı ürünlerimizi memnuniyetle servis ediyoruz."

Samsun, Ordu, Giresun, Rize, Iğdır ve Van illerinde bayilikler oluşturmakla beraber Gümüşhane, Bayburt, Trabzon illerinde mevcut 3 bin 500 potansiyel müşteri noktasına sıcak satışı ve ürün tedariğini  kendi araç filosuyla gerçekleştirdiklerini belirten Gülcan Kör; "Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle ihracata yönelik yürüttüğümüz çalışmalarla yurt dışında fuarlara aktif katılım gerçekleştirip, pazar araştırmalarını sürdürmekteyiz. Yapmış olduğumuz girişimler ve araştırmalar sonuç vermiş olup, ihracat faaliyetlerimize de başladık" dedi.

29 personelin çalıştığı Hilal Gıda Maddeleri'nde, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemini kurarak hayata geçirildiğine dikkat çeken Sorumlu yönetici Kör,okullarda aileler ve okul yönetimiyle işbirliği yaptıklarını, bunun neticesinde de geleceğimizin teminatı olan çocuklar ve gençlerin değeri yüksek gıdalarla daha iyi beslenebilmeleri için de özel çalışma yaptıklarını ve olumlu sonuçlar aldıklarını da sözlerine ekledi.

Son Güncelleme: 09.10.2015 19:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575