Meteoroloji uyarıyı verdi, yarın fırtına geliyor

Meteoroloji tarafından ilk uyarılar yapıldı yaz aylarına giremeyen yurt yaza hazırlanıyor.

Meteoroloji uyarıyı verdi, yarın fırtına geliyor

Meteoroloji tarafından ilk uyarılar yapıldı yaz aylarına giremeyen yurt yaza hazırlanıyor.

08 Haziran 2015 Pazartesi 16:01
Meteoroloji uyarıyı verdi, yarın fırtına geliyor
 Meteoroloji tarafından ilk uyarılar yapıldı yaz aylarına giremeyen yurt yaza hazırlanıyor.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Ardahan çevreleri ve Erzurum'un kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; İç Ege ile Bursa, Bilecik, Isparta, Ankara, Eskişehir, Bolu çevreleri, Balıkesir'in güney ve doğu çevreleri ve Konya'nın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor” denildi.

MARMARA: Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bursa ve Bilecik çevreleri ile Balıkesir'in güney ve doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İç Ege'de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Karaman dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ankara ve Eskişehir çevreleri ile Konya'nın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bolu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Karadeniz'in öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, öğleden sonra Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Son Güncelleme: 22.06.2015 21:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575