Flaş Haber
Kapat

Mücadele eden bebeklere yardım eli

mücadele eden bebeklere yardım eli uzattılar.

Mücadele eden bebeklere yardım eli

mücadele eden bebeklere yardım eli uzattılar.

24 Haziran 2015 Çarşamba 21:37
Mücadele eden bebeklere yardım eli
mücadele eden bebeklere yardım eli uzattılar.

Çoğunluğu Afrika ülkelerinde yaşayan 3 milyon bebek, yetersiz beslenme ve sonuçları nedeniyle hayatını kaybediyor. 6.3 milyon çocuk ise 5’inci yaşını göremeden hayatını kaybediyor. Politik karışıklıklar ve krizler nedeniyle yoksul kalmış ülkelerde yaşayan anneler ile çocuklarına ulaşmaya hedefleyen Yeryüzü Doktorları, "Bebekler Açlığa Dayanamaz" kampanyasıyla yadım toplamayı hedefliyor.

Afrika’da üç dakikada bir çocuk ölüyor

Sağlık çalışmalarının yapıldığı Kongo DC, Kenya, Çad, Gana, Somali, Gazze, Nijer gibi yoksul coğrafyalarda binlerce anne ve bebeğin açlıkla savaşına yardım eli uzatılacağı dile getiren Yeryüzü Doktorları Başkanı Dr. Kerem Kınık, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Açlığın yaygın olduğu coğrafyalarda zatürre, ishal, sıtma, tüberküloz, kızamık gibi enfeksiyon hastalıkları bebek ölümlerinin önde gelen nedenleri arasında yer alıyor. Afrika'da 3 dakikada bir çocuk sıtma nedeniyle hayatını kaybediyor. Dünyada her yıl 1,3 milyar ton gıda israf edilirken yetersiz beslenen bir bebeğin günlük besini için gerekli olan 65 kuruş maalesef temin edilemiyor. Bu içimizi acıtan bir tablo."

Bir aylık tıbbı beslenme bedeli 30 lira

“Başlattığımı kampanya ile birçok bebeğin hayatı kurtulabilir. Bir bebeğin 1 aylık tıbbi beslenme bedelinin 30 lira. Kampanyaya destek olmak isteyenlerin www.yyd.org.tr adresinden ya da "MAMA" yazıp 6612'ye SMS atarak 5 lira bağışlayabilirler.” 
Son Güncelleme: 24.06.2015 21:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575