MYO’dan Sıcaklık İzleme Sistemi

Öğr. Gör. Ahmet AKTOĞAN’nın danışmanlığında, Mekatronik Programı öğrencisi Emre Can KAYA tarafından hazırlanan “Sıcaklık İzleme Sistemi” kullanılmaya başlandı.

MYO’dan Sıcaklık İzleme Sistemi

 KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Ahmet AKTOĞAN’nın danışmanlığında, Mekatronik Programı öğrencisi Emre Can KAYA tarafından hazırlanan “Sıcaklık İzleme Sistemi” kullanılmaya başlandı.

MYO sistem odalarının sıcaklığını izleyen ve sıcaklığın yükselmesi durumunda ilgilileri haberdar eden RF (Radyo Frekansı) tabanlı sıcaklık izleme sistemi, tüm testleri yapılarak başarı ile hizmet vermeye başladı. Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Ahmet AKTOĞAN tarafından yapılan açıklamada; “Hazırlanan sistem iki ana modülden oluşmakta ve modüller, RF teknolojisi ile haberleşmektedir. 315MHz lisanssız RF bandını kullanan sistemin antenleri de öğrencimiz tarafından tasarlanmıştır.” dedi.

Sıcaklık İzleme Sistemi sayesinde, Meslek Yüksekokulu içerisinde bulunan sistem odalarının normalin üzerinde ısınması halinde, sistem odasının ve bağlı sistemlerin zarar görmesini önlemek amacı ile 24 saat görevli bulunan birime RF teknolojisi ile haber vermektedir.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.