Neziroğlu'na Denetim Ödülü!

TBMM’yi halka açan ve yaptığı yeniliklerle takdir alan Trabzonlu İrfan Neziroğlu’na bir ödül daha geldi.

Neziroğlu'na Denetim Ödülü!

TBMM’yi halka açan ve yaptığı yeniliklerle takdir alan Trabzonlu İrfan Neziroğlu’na bir ödül daha geldi.

22 Mayıs 2015 Cuma 20:50
Neziroğlu'na Denetim Ödülü!
 Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari Teşkilatı, Türkiye İç Denetim Enstitüsü'nün bu yıl beşincisi düzenlenen "İç Denetim Farkındalık Ayı" etkinlikleri kapsamında, İç Denetim Farkındalık Ödülü"ne hak kazandı. İstanbul'da düzenlenen törende ödülü, TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu aldı.

Türkiye'deki iç denetim uygulamalarının uluslararası standartlara kavuşması, mesleğin mükemmelliğe taşınması ve İç Denetim mesleği ile ilgili farkındalığı artırmak amacıyla TİDE (Türkiye İç Denetim Enstitüsü) tarafından "İç Denetim Farkındalık Ayı" olarak belirlenen Mayıs ayı etkinliklerinde bu sene beşinci defa düzenlenen "İç Denetim Farkındalık Ödülleri" TBMM'ye verildi. 

Geçtiğimiz Eylül ayında TBMM çatısı altında, TBMM Genel Sekreterliği, İç Denetim Koordinasyon Kurulu, Kamu İç Denetçileri Derneği ve Türkiye İç Denetim Enstitüsünün iş birliğinde; "Kamu İdarelerine Daha Etkili Bir Yönetim İçin Nasıl Bir İç Denetim Yapılmalı?" konulu, iç denetçilerin yanı sıra diğer meslek mensuplarının ve akademisyenlerin de ilgi gösterdiği geniş katılımlı bir konferans düzenlendi.

Bu konferansın sonunda, konferans sunumları kitap haline getirilerek TBMM yayını olarak da bastırıldı. 

TBMM İdari Teşkilatı'nın bu çalışmalarının sonucunda hak kazandığı ödülü alan TBMM Genel Sekreteri Neziroğlu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, TBMM İdari Teşkilatı olarak örnek kurum olma hedefini belirlediklerini, bu hedefin halkın Meclis'ine yakışan bir hedef olduğunu kaydetti.  "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin garsonu da en iyi olacak, bahçıvanı da en iyi olacak, yasama uzmanı da iyi olacak, iç denetçisi de en iyi olacak" ifadelerine yer veren Neziroğlu, faaliyetlerin bu anlayışla gerçekleştirildiğini belirtti.

Neziroğlu şunları kaydetti:  "Geçen üç buçuk yıl içinde birçok ilke imza attık. Bunları TBMM'nin web sayfasından da izleyebilir, takip edebilirsiniz. Dünya Parlamentoları Genel Sekreterleri Birliği'nin yönetim kurulu üyeliğini de üç yıldır yürütüyorum, dünyayı da az çok biliyoruz. TBMM gerçekten bu noktada ciddi bir mesafe kat etti."  Konforlu bir hayat için denetimin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Neziroğlu, "Aslında denetimden pek hoşlandığımız söylenemez. Biz denetlemekten hoşlanıyoruz da denetlenmekten çok fazla hoşlanmıyoruz. Ancak denetim olmazsa keyfilik olur. Biz denetim olarak da TBMM'de örnek olmaya çalıştık" 

Son Güncelleme: 22.05.2015 20:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575