Pekşen'in Makam Aracı Hesabı!

ER­DO­ĞA­N’­ın Ame­ri­ka ge­zi­sin­de bir ilk de ya­şan­dı. Cum­hur­baş­ka­nı Er­do­ğan, G.Amerika’y­a zırh­lı ma­kam ara­cıy­la bir­lik­te gitti.

Pekşen'in Makam Aracı Hesabı!

ER­DO­ĞA­N’­ın Ame­ri­ka ge­zi­sin­de bir ilk de ya­şan­dı. Cum­hur­baş­ka­nı Er­do­ğan, G.Amerika’y­a zırh­lı ma­kam ara­cıy­la bir­lik­te gitti.

04 Şubat 2016 Perşembe 13:03
Pekşen'in Makam Aracı Hesabı!
 La­tin Amerika ül­ke­le­ri­ni kap­sa­yan ge­zi için Er­do­ğa­n’­ın ma­kam otosu as­ke­ri kar­go uça­ğıy­la 14 bin km yol yap­tı. An­cak Er­do­ğan, Pe­ru ge­zi­sin­de Tür­ki­ye­’den gö­tür­dü­ğü 2015 mo­del Mer­ce­des S600 mar­ka ma­kam ara­cı ye­ri­ne, Pe­ru Dev­let Baş­ka­nı Ol­lan­ta Hu­ma­la­’nın ken­di­si için tah­sis et­ti­ği Mer­ce­des E55 mo­del ara­cı ter­cih et­ti.

Cum­hur­baş­ka­nı Er­do­ğan, G.Amerika’y­a zırh­lı ma­kam ara­cıy­la bir­lik­te gitti.

Pe­ki Er­do­ğa­n’­ın, ma­kam ara­cı­nın Ame­ri­ka­’ya gö­tür­me­si­nin ma­li­ye­ti ne ka­dar ? Bu ra­ka­mı, par­la­men­to­ya gir­me­den ön­ce Tür­ki­ye Özel Sek­tör Ha­va­yo­lu İş­let­me­ci­le­ri Der­ne­ği­’n­de uzun yıl­lar yö­ne­ti­ci­lik ya­pan CHP Trab­zon Mil­let­ve­ki­li Ha­luk Pek­şen he­sap­la­dı. Bu­na gö­re, uça­ğın C-130 kar­go uça­ğıy­la Şi­li­’ye gö­tü­rül­me­si­nin ma­li­ye­ti 200 bin do­lar (yak­la­şık 587 bin TL).

Pek­şen, bu ma­li­ye­tin sa­de­ce Er­do­ğa­n’­ın ma­kam ara­cı­nın La­tin Ame­ri­ka­’ya gi­diş ge­liş ya­kıt ma­li­ye­ti ol­du­ğu­nu vur­gu­la­dı. An­cak La­tin Ame­ri­ka­’ya; Er­do­ğa­n’­ın uça­ğı, işa­dam­la­rı­nı ta­şı­yan bü­yük yol­cu uça­ğı ve kargo uçağı ol­mak üze­re top­lam­da üç uçak git­ti. Pek­şe­n’­e gö­re, üç uça­ğın gi­diş, ge­liş, ha­va ko­ri­do­ru yol pa­ra­sı ile, kon­ma-ko­nak­la­ma be­del­le­ri top­lam­da 900 bin do­la­rı (yak­la­şık 2 mil­yon 640 bin TL) bu­lu­yor.

Son Güncelleme: 04.02.2016 13:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner575