Flaş Haber
Kapat

Ramazan ayında kan vermek serbest

Ramazan ayında da kan verebilir ve orucunuzu bozabilirsiniz ama.

Ramazan ayında kan vermek serbest

Ramazan ayında da kan verebilir ve orucunuzu bozabilirsiniz ama.

01 Temmuz 2015 Çarşamba 23:22
Ramazan ayında kan vermek serbest
Ramazan ayında da kan verebilir ve orucunuzu bozabilirsiniz ama acil ise vermemekten başka çare yok.

Türkiye’nin yüzde 90 kan ihtiyacını karşılayan Türk Kızılayı Derneği, Ramazan ayında da vatandaşları kan bağışına karşı duyarlı olmaya davet etti. Müftülüklerin Ramazan’da kan vermenin dini açıdan bir sakıncası olmadığı yönünde bildirileri olduğunu belirten Türk Kızılayı Mersin Şube Başkanı Necmi Erdem, vatandaşları Ramazan ayı boyunca da kan vermeye çağırdı.

BİNLERCE KİŞİNİN HAYATI KURTULUYOR

Kızılay’ın kan bağışı kampanyasının Ramazan’da da devam ettiğini dile getiren Erdem, Kızılay’ın kan bağışı kampanyası sayesinde son yıllarda binlerce kişinin hayata döndüğünü, hasta yakınlarının kapı kapı kan aramaktan kurtulduğunu vurguladı. Bu başarının Kızılay’ın olduğu kadar kan bağışı kampanyasını sahiplenen, kan veren ve kan bankası stoklarımızın sürekli dolu olmasını sağlayan vatandaşlara ait olduğunu hatırlatan Edem, şunları söyledi:

'KAN DEVAMLI BİR İHTİYAÇTIR'

“Kan acil değil, devamlı bir ihtiyaçtır. Kan bağışı konusunda hiçbir vatandaşımızın çekincesi olmamalı. Ramazan Bayramı öncesi hem sağlıkları için hem bir hayat kurtarmak için vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz. 18 yaşından itibaren 65 yaşına kadar herkes sağlıklı olduğu sürece kan bağışı yapabilir. En önemlisi de kan bağışı yaparak bir hayat kurtarmış olacaksınız.”

Son Güncelleme: 01.07.2015 23:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575