Flaş Haber
Kapat

Recep Tayyip Erdoğan'ın Seçim Sonrası İlk Açıklaması

Tayyip Erdoğan 2015 Genel Seçimi'ne ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Seçim Sonrası İlk Açıklaması

Tayyip Erdoğan 2015 Genel Seçimi'ne ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

08 Haziran 2015 Pazartesi 13:29
Recep Tayyip Erdoğan'ın Seçim Sonrası İlk Açıklaması
 Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamada, "Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. Sonuçların hiçbir partiye tek başına iktidar imkanı vermediği mevcut tablonun, yarışa katılmış olan tüm partiler tarafından sağlıklı ve gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tutulacağına inanıyorum." ifadesi kullanıldı.

Erdoğan'ın açıklaması şöyle...

“Pazar günü gerçekleşen 2015 Genel Seçim sonuçlarının, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Seçimlere katılım oranının yüksekliği, aziz milletimizin iradesini sandığa yansıtma ve demokrasi konusundaki kararlılığının ifadesidir.

Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. Sonuçların hiçbir partiye tek başına iktidar imkanı vermediği mevcut tablonun, yarışa katılmış olan tüm partiler tarafından sağlıklı ve gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tutulacağına inanıyorum.

Seçim sonrasında başlayan bu yeni süreçte, ülkemizdeki istikrar ve güven ortamının, demokratik kazanımlarımızın korunması için tüm siyasi partilerin gerekli hassasiyeti göstermeleri, sorumlu bir davranış sergilemeleri büyük önem arz etmektedir.

Seçime teveccüh gösteren aziz milletimize, Yüksek Seçim Kurulu'na, il ve ilçe seçim kurullarına, sandık kurullarına, güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor, sonuçların ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
Son Güncelleme: 08.06.2015 13:30
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575