Sarp'ta Adil Öksüz Alarmı

Adil Öksüz’ün sahte kimlikle Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a kaçabileceği ihtimali üzerine kapıdaki kameraların tek tek incelendiği iddia edildi

Sarp'ta Adil Öksüz Alarmı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından gözaltına alınan ve adliyede serbest bırakılan Genelkurmay imamıAdil Öksüz’ün aramalarına tüm hızıyla devam ediliyor. Son olarak Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren ve Güney Grup Eski Komutanı Tuğamiral Nazmi Ekici’nin İstanbul Tuzla’da yakalanmasının ardından gözler yine Öksüz’e çevrildi.

KAPI İNCELENİYOR 

İki amiralin Kocaeli Gölcük Emniyetindeki sorgusunun ardından Adil Öksüz’ün de yurt dışına çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. İstihbarat birimlerinin son olarak 17-25 Aralık ve Ergenekon soruşturması savcısı Zekeriya Öz ile savcı Celal Kara’nın Gürcistan’a, oradan da Almanya’ya kaçtığı ArtvinSarp Sınır Kapısı’nı incelemeye aldığı iddia edildi.

SAHTE KİMLİK ŞÜPHESİ 

Öksüz’ün sahte kimlik kullanarak karayoluyla Artvin’e gelebileceği ve buradan bazı iş adamlarıyla birlikte Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a geçmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Güvenlik güçleri şimdi 15 Temmuz’dan sonra Sarp Sınır Kapısı’ndan çıkış yapan herkesi incelemeye alarak güvenlik kameralarını kontrol ediyor. Bu kontrolün günlerce sürebileceği belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.