Flaş Haber
Kapat

Türkiye'nin Gündemi Terör ve FETÖ!

Ülkemizde Ekim ayı boyunca en fazla, terör olayları ve yapılan terör operasyonlarının konuşulduğu belirlendi.

Türkiye'nin Gündemi Terör ve FETÖ!

Ülkemizde Ekim ayı boyunca en fazla, terör olayları ve yapılan terör operasyonlarının konuşulduğu belirlendi.

31 Ekim 2016 Pazartesi 12:21
Türkiye'nin Gündemi Terör ve FETÖ!

Ülkemizde Ekim ayı boyunca en fazla, terör olayları ve yapılan terör operasyonlarının konuşulduğu belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress’in her ay düzenli olarak yayınladığı “Türkiye Gündemi” haber incelemesine göre, geçen ay  terör ile ilgili yazılı basına 40 binin üzerinde haber yansırken, çıkan haberler içinde DAEŞ ve PKK terör örgütüne yönelik operasyonların öne çıktığı tespit edildi. Terör saldırıları ve operasyonlarda şehit düşen sivil, polis ve askerlerimizle alakalı ise yazılı basında 25 bine yakın haber yer aldığı saptandı.

Fetö Operasyonları yine gündemde…

Türkiye gündeminde Ekim ayında gündemde olan  bir diğer konu da Fetullahçı Terör Örgütü/Parelel Devlet Yapılanması’na  (FETÖ/PDY) yönelik tüm kamu kurum ve kuruluşarında devam eden operasyonlar oldu. FETÖ/PDY  Operasyonlarında açığa alınan veya tutuklanan personellerde dahil yazılı basında 30 bine yakın haber çıktığı tespit edildi.

Musul, Kerkük, Başika ve Fırat Kalkanı haberleri öne çıktı…

Geçen ay gündemin öne çıkan bir diğer konusu da sınır ötesi yaptığımız harekatlar olurken, Irak’ta Musul ve Kerkük’ün DAEŞ’in elinden kurtarılması için yapılan operasyonlar ile Başika Kampına yönelik açıklamalar ve Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı harekatı ile ilgili yazılı basında toplam 15 bine yakın haber çıktığı belirlendi.

Başkanlık Sistemi ve OHAL gündemin üst sıralarında yer aldı…

Ekim ayında yapılan çeşitli açıklamalar ile yeniden gündeme gelen Başkanlık Sistemi yazılı basında 6 bine yakın habere konu olurken, Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasının üç ay daha uzatılmasının da yazılı basına yansımalarının 5 binin üzerinde olduğu tespit edildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575