Flaş Haber
Kapat

Türkiye'ye Uçuşlar Durdu

AKP'nin "kontrolü tekrar ele aldığı" yönünde açıklamalar yapmasına rağmen, birçok uluslararası hava yolu Türkiye’ye uçuşlarını iptal etti.

Türkiye'ye Uçuşlar Durdu

AKP'nin "kontrolü tekrar ele aldığı" yönünde açıklamalar yapmasına rağmen, birçok uluslararası hava yolu Türkiye’ye uçuşlarını iptal etti.

17 Temmuz 2016 Pazar 09:30
Türkiye'ye Uçuşlar Durdu

AKP'nin "kontrolü tekrar ele aldığı" yönünde açıklamalar yapmasına rağmen, birçok uluslararası hava yolu Türkiye’ye uçuşlarını iptal etti.

Amerikan hükümeti de, Amerika’dan Türkiye’ye yapılacak tüm uçuşların askıya alındığını belirtti ve Türkiye’de yaşanan durumun belirsizliği nedeniyle Türkiye’den Amerika’ya tüm uçuşların da yasaklandığı açıklamasında bulundu. amerikaninsesi'nin haberine göre İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yetkililer, uçuşların devam etmesi için çalışıyor ancak uluslararası havayolları, bir müddet temkinli davranmayı tercih etti ve Türkiye’ye olan seferlerine ara verdi.

Interfax Haber Ajansı, Kremlin Sözcüsü Dimirti Peskov’un şu açıklamasına yer verdi: “Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, ulaştırma bakanı ve diğer kurumlara, Türk havaalanlarından Rus vatandaşlarının uçuşlarının ayarlanması için talimat verdi.”

Alman Lufthansa Hava yolları da bugün yapılması planlanan İstanbul ve Ankara seferlerini iptal ettiğini açıkladı. Amerika Dışişleri Bakanlığı da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Amerika Federal Havacılık İdaresi’nin, Amerika-Türkiye arasındaki bütün uçuşları yasakladığını belirtti.

Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği de Twitter hesabından Türkiye’de bulunan devlet çalışanlarına İstanbul Atatürk Havalimanı’nı kullanmamaları için talimat verildiğini belirtti. Büyükelçilik, Havacılık İdaresi açıklamasıyla ilgili olarak da, “Hangi ülkeye bağlı hava yolu olursa olsun, tüm hava yollarının, Türkiye’den doğrudan ya da aktarmalı bir şekilde Amerika’ya uçuşları yasaklanmıştır” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575