Uçak Yakıt Desteği Eylüle Uzatıldı

Turizmcilerin uçak yakıt desteğinde beklediği müjdeli haber dün geldi.

Uçak Yakıt Desteği Eylüle Uzatıldı

Turizmcilerin uçak yakıt desteğinde beklediği müjdeli haber dün geldi.

10 Nisan 2016 Pazar 17:07
Uçak Yakıt Desteği Eylüle Uzatıldı
 Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, nisan ve mayıs aylarında verilecek olan 6 bin dolarlık uçak yakıt desteğinin eylül ayına kadar uzatıldığını söyledi. 

Kahramanmaraş'ta düzenlenen Kültür ve Turizm Çalıştayı'nda konuşan Bakan Ünal, "Bütün dünyadan Antalya, Alanya, Muğla, İzmir ve Kütahya Havaalanı'na gelen tarifeli ve tarifesiz uçaklara sağladığımız 6 bin dolarlık yakıt desteğini eylülayına kadar uzattık" dedi. Ünal, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile haftaya salı günü istihdam paketini açıklayacaklarını bildirdi. 

UÇAK İPTALLERİNİ ENGELLER

Desteğin sektör için çok önemli bir karar olduğunu vurgulayan AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, "Destek tam zamanında geldi. Eğer gecikme yaşansaydı mayıs sonrasında uçağını dolduramayan tur operatörleri yönünü başka ülkelere çevirebilirdi" diye konuştu. Kararın uçak iptallerinin önüne geçeceğini aktaran, Hacısüleyman, "Şimdiki hedefimiz ülke tanıtımını artırıp uçakları doldurmak ve talebi ülkemize çekmek" ifadelerini kullandı. Desteği çok olumlu bir gelişme olarak değerlendiren TÜROB Başkanı Timur Bayındır da, "Ancak destek 5 havalimanını kapsıyor. Urfa'dan Trabzon'a tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde genişletilmesini temenni ediyoruz" dedi.

Son Güncelleme: 10.04.2016 17:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575