Zeyyat Kafkas Basın Karşısına Çıktı

Zeyyat Kafkas milletvekili aday adayı oldu. Önce şehitleri anarken terör olaylarını kınadı.

Zeyyat Kafkas Basın Karşısına Çıktı

 Zeyyat Kafkas milletvekili aday adayı oldu. Önce şehitleri anarken terör olaylarını kınadı. 

Estonya Cumhuriyeti’nin Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt illerinin Fahri Konsolosu iş adamı Zeyyat Kafkas, son seçimlerde AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı olmuş fakat listeye girememişti. 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimde yeniden milletvekili aday adayı olma kararı aldı. Bu nedenle bugün Zorlu Grand Otel’de basın mensuplarıyla buluşan Kafkas, yeniden Ak Parti Trabzon Milletvekili aday adayı olduğunu belirterek, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Başarı tüm ulusun, azim ve inancıyla çabasını birleştirmesi sonucu kazanılabilir” sözünü hatırlattı.  

Bu sözü söyledikten sonra ilginç mesajlar veren Kafkas, “Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözü tamda ihtiyacımız olan bir kararlılıktır. Net olarak ifade etmek isterimki; Bugün Türkiye’de bir koalisyon hükümeti kurulamamasına, muhalif parti liderlerinin ihtirası ve uzlaşma kültüründen uzak tutumları aslında. Bu tavır, bu düşünce tarzı göstermiştir ki; ‘3 yaşındaki Aylan’ın değil, Esad’ın elini sıkan, iktidara gelirsek Suriyelileri göndereceğiz diyen zihniyetin cesedidir kıyıya vuran.

Bizler tabanda CHP ve MHPli arkadaşlarımızla aynı masada oturabiliyor, memleket meseleleri üzerine çok ciddi tartışmalara girip, fikir ayrılıklarımızı ortaya koyabiliyor ama sonuçta bir ortak akılla masadan kalkabiliyoruz.

Çünkü Türkiye artık eski Türkiye değil, genç nesiller takım tutar gibi parti tutmuyorlar, herkes kendi fikrini, iddiasını ortaya koyarken bunu hoşgörü kültürü ile yapıyor ve aynı yönde bakabiliyor.

Bu anlamda ben tüm hemşerilerimden 1 Kasım seçimleri için emanet de olsa oy isteyeceğim.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.