Kategoriler

Trabzonspor Haberleri

Ankaralı kadın girişimci, kişiye özel tasarladığı ayakkabılarla dünyaya açılıyor

Ankaralı genç girişimci Lara Büşra Çorapcı, küçük bir bütçeyle tasarlamaya başladığı kişiye özel tasarladığı ayakkabılarla, iş hayatını dış pazara taşımayı hedefliyor.Acıbadem Üniversitesi Podoloji (Ayak sağlığı) bölümünden...

Ankaralı genç girişimci Lara Büşra Çorapcı, küçük bir bütçeyle tasarlamaya başladığı kişiye özel tasarladığı ayakkabılarla, iş hayatını dış pazara taşımayı hedefliyor.

Acıbadem Üniversitesi Podoloji (Ayak sağlığı) bölümünden mezun olan Ankaralı genç girişimci Lara Büşra Çorapcı, küçük bir bütçeyle kişiye özel ayakkabı tasarımına başladı. Müşterileriyle birlikte son şekli verilen ayakkabılar, atölyede usta eller tarafında üretiliyor.

Müşterilerinin ayak ölçülerini alan Çorapcı, en sağlıklı ayakkabıyı tasarlıyor. Ayakkabıların hem ortopedik hem de şık olmasına özen gösterdiğini belirten Çorapcı, “Sağlam vücudu sağlıklı ayaklar taşır. Tüm ağırlığımızı taşıyan ve ayakkabıların içine esir ettiğimiz vücudumuzun en ağır işçilerinden ayaklarımıza gereken önemi vermeliyiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’de birçok kişinin ayak ağrısı çektiğini ve ayağına uygun sağlıklı bir ayakkabı bulamadığını bilerek bu işi yapmaya karar verdiğini belirten Çorapcı, birçok ayakkabının ortopedik olmadığını söyledi. Çorapcı, “Gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışından çok sayıda sipariş alıyoruz. Hem sağlık hem de şık görünümlü ürettiğimiz ayakkabılar rağbet görünce seri üretime başladık. Küçük bir bütçeyle başladığım iş hayatında şimdilerde dış pazara açılmayı hedefliyorum” diye konuştu.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
TRABZONSPOR
4377 Kez Görüntülendi.
Trabzonspor'dan Sürpriz Tamer Tuna Kararı
GENEL
2 Kez Görüntülendi.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, gazetecilerle iftarda buluştu
ADANA
7 Kez Görüntülendi.
Müftülük’ten Şehit Aileleri ve Gazilere İftar Programı
GENEL
9 Kez Görüntülendi.
6. Uluslararası Fetih Kupası Okçuluk Müsabakaları için iftar programı düzenlendi
ASAYİŞ
12 Kez Görüntülendi.
Fransa’da Macron karşıtı gösteriler devam ediyor
GENEL
10 Kez Görüntülendi.
Kaza kurşunuyla hayatını kaybeden asker Tavşanlı’da toprağa verildi
SPOR
9 Kez Görüntülendi.
Denizlispor 52 yaşında
MANİSA
11 Kez Görüntülendi.
Kula’da trafik kazası: 1 ölü
İSTANBUL
12 Kez Görüntülendi.
Filistinliler Sultangazi’deki iftarda buluştu
POLİTİKA
9 Kez Görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis teşkilatıyla iftarda buluştu