Kategoriler

Trabzonspor Haberleri

Ankaralı kadın girişimci, kişiye özel tasarladığı ayakkabılarla dünyaya açılıyor

Ankaralı genç girişimci Lara Büşra Çorapcı, küçük bir bütçeyle tasarlamaya başladığı kişiye özel tasarladığı ayakkabılarla, iş hayatını dış pazara taşımayı hedefliyor.Acıbadem Üniversitesi Podoloji (Ayak sağlığı) bölümünden...

Ankaralı genç girişimci Lara Büşra Çorapcı, küçük bir bütçeyle tasarlamaya başladığı kişiye özel tasarladığı ayakkabılarla, iş hayatını dış pazara taşımayı hedefliyor.

Acıbadem Üniversitesi Podoloji (Ayak sağlığı) bölümünden mezun olan Ankaralı genç girişimci Lara Büşra Çorapcı, küçük bir bütçeyle kişiye özel ayakkabı tasarımına başladı. Müşterileriyle birlikte son şekli verilen ayakkabılar, atölyede usta eller tarafında üretiliyor.

Müşterilerinin ayak ölçülerini alan Çorapcı, en sağlıklı ayakkabıyı tasarlıyor. Ayakkabıların hem ortopedik hem de şık olmasına özen gösterdiğini belirten Çorapcı, “Sağlam vücudu sağlıklı ayaklar taşır. Tüm ağırlığımızı taşıyan ve ayakkabıların içine esir ettiğimiz vücudumuzun en ağır işçilerinden ayaklarımıza gereken önemi vermeliyiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’de birçok kişinin ayak ağrısı çektiğini ve ayağına uygun sağlıklı bir ayakkabı bulamadığını bilerek bu işi yapmaya karar verdiğini belirten Çorapcı, birçok ayakkabının ortopedik olmadığını söyledi. Çorapcı, “Gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışından çok sayıda sipariş alıyoruz. Hem sağlık hem de şık görünümlü ürettiğimiz ayakkabılar rağbet görünce seri üretime başladık. Küçük bir bütçeyle başladığım iş hayatında şimdilerde dış pazara açılmayı hedefliyorum” diye konuştu.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
TRABZONSPOR
400 Kez Görüntülendi.
Trabzonspor Mağlubiyeti Sonrası Karaman'ın Açıklaması
TRABZONSPOR
53 Kez Görüntülendi.
Emre Akbaba'dan Love İtirafı
TRABZONSPOR
1064 Kez Görüntülendi.
Burak Yılmaz'a Canlı Yayında Cevap
TRABZONSPOR
1347 Kez Görüntülendi.
Abdülkadir Ömür Yorumu Yarım Kaldı
TRABZONSPOR
1058 Kez Görüntülendi.
Abdülkadir Ömür'ün Sağ Ayak İtirafı
TRABZONSPOR
1203 Kez Görüntülendi.
Burak Yılmaz'dan Maç Sonu Flaş Tepki
ASAYİŞ
4 Kez Görüntülendi.
Aile sağlığı merkezinde yangın
TRABZONSPOR
1005 Kez Görüntülendi.
Rıza Çalımbay'ın Alanyaspor Galibiyeti Sonrası Açıklaması
POLİTİKA
7 Kez Görüntülendi.
Macron’un tarım fuarında ilginç anları
TRABZONSPOR
1313 Kez Görüntülendi.
Uğur Demirok Yaşananları Yayıncı Kuruluşa Açıkladı